Pasaulyje

2016.04.06 11:16

Viskonsino rinkimuose – smūgis ir H. Clinton, ir D. Trumpui

BNS2016.04.06 11:16

Teksaso senatorius Tedas Cruzas laimėjo reikšmingą pergalę prieš savo varžovą Donaldą Trumpą antradienį vykusiuose Respublikonų partijos pirminiuose rinkimuose Viskonsino valstijoje, įtikinamai pademonstruodamas, kad respublikonų favorito žygis užsitikrinti paskyrimą partijos kandidatu toli gražu nėra garantuotas.  

T. Cruzas, laimėjęs daugumą iš 42 šios valstijos respublikonų delegatų balsų, dar labiau apsunkino D. Trumpo pastangas užsitikrinti 1 237 delegatų paramą, kuri yra būtina siekiant būti automatiškai išrinktam partijos kandidatu per liepą vyksiantį Respublikonų partijos suvažiavimą.

„Šį vakarą pasiekėme esminį posūkį. Tai vienijantis šūkis“, – sakė T.Cruzas savo džiūgaujantiems remėjams Milvokyje netrukus po to, kai jį sveikindamas apkabino Viskonsino gubernatorius Scottas Walkeris, kuris buvo vienas iš T. Cruzo varžovų, tačiau perėjo į jo pusę pasitraukęs iš kovos.

Kitas netikėtumas 

Demokratų favoritė Hillary Clinton irgi antradienį pralaimėjo senatoriui Bernie Sandersui, tačiau pralaimėjimas Viskonsine yra kur kas skaudesnis garsenybei milijardieriui, kurio kampanija dar visai neseniai atrodė nesugniuždoma, tačiau pastaruoju metu ėmė šlubčioti po D.Trumpo kontroversiškų pareiškimų apie abortus, T. Cruzo žmoną ir NATO.

„NBC News“ ir „Fox News“ skaičiavimais, B. Sandersas 57 proc. balsų prieš 43 proc. laimėjo dar vienus pirminius rinkimus, įveikęs savo varžovę per jau šešis iš pastarųjų septynių balsavimų ir dar kartą pademonstravęs, kad jo užsimojimas mesti iššūkį buvusiai valstybei sekretorei nėra tuščias pažadas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.