Naujienų srautas

Pasaulyje2016.04.05 22:17

Tarptautinis baudžiamasis teismas nutraukė procesą prieš Kenijos viceprezidentą

ELTA 2016.04.05 22:17

Tarptautinis baudžiamasis teismas (TBT) nutraukė procesą prieš Kenijos viceprezidentą Williamą Ruto. Kaltintojai nerado pakankamai įrodymų prieš jį ir dar vieną teisiamąjį – radijo laidų vedėją Joshua Arapą Sangą, pareiškė teisėjai Hagoje, kuriais remiasi agentūra AFP.  

Šis sprendimas gali būti apskųstas. V. Ruto ir J. A. Sangas stojo prieš teismą dėl nusikaltimų žmogiškumui, susijusių su etniniais neramumais po prezidento rinkimų 2007 m. Nukentėjusiųjų advokatas Wilfredas Nderitu proceso nutraukimą pavadino „nusivylimu aukoms“. Jis paragino vyriausiąją prokurorę Fatou Bensouda užginčyti teismo sprendimą.

Per kruvinus neramumus po 2007 m. rinkimų Kenijoje žuvo daugiau kaip 1 300 žmonių, dar 600 tūkst. neteko namų. 2014-ųjų pabaigoje TBT netikėtai nutraukė procesą ir prieš Kenijos prezidentą Uhuru Kenyatta. Prokurorai pirmiausiai susidūrė su problema, kad atsitraukė vis daugiau pradžioje prieš prezidentą liudijusių asmenų. Spėjama, kad taip elgtis juos paskatino kyšiai ir grasinimai.

U. Kenyatta, kaip ir V. Ruto, be kaltinimų žmogiškumui, dar buvo kaltinami kurstymu žudyti ir persekioti žmones. Abu politikai visus kaltinimus neigė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi