Pasaulyje

2021.01.21 16:00

Nausėda ES vadovams siūlys įvesti sankcijas Rusijos pareigūnams: reikia parodyti, kad situacija netoleruotina

Merkel dar kartą pareikalavo nedelsiant paleisti Navalną, atnaujinta 19.24
LRT.lt, ELTA2021.01.21 16:00

Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda ketvirtadienį dalyvaus nuotolinėje Europos Vadovų Taryboje, kur žada kelti sankcijų Kremliui klausimą dėl opozicionieriaus Aleksejaus Navalno suėmimo. „Sulaikymas ir atspindi tikrąją žmogaus teisių padėtį Rusijoje“, – sakė Lietuvos prezidentas.

Jo nuomone, ES jau paskelbė pakankamai griežtus pareiškimus visų valstybių narių vardu, kurie „neleidžia abejoti, kad pasekmės tokių veiksmų privalo būti“.

„Tiek pats sulaikymo faktas, tiek farso procesas, prasidėjęs Navalno atžvilgiu, neleidžia mums likti abejingais ir toliau stebėti šį žmogaus teisių eroziją gretimoje valstybėje“, – sakė G. Nausėda.

EVT posėdyje Nausėda kels sankcijų Kremliui klausimą, išreiškė rūpestį dėl COVID-19 vakcinavimo tempų

Jis pabrėžė, kad būtina taikyti globalius žmogaus teisių gynimo standartus ir įvesti sankcijas Rusijos pareigūnams, atsakingiems už A. Navalno sulaikymą.

„Tik tokiu būdu galima parodyti, kad situacija yra netoleruotina ir kad Rusijos pusė turi atsakyti už veiksmus, kurių imasi“, – sakė Lietuvos prezidentas.

A. Merkel dar kartą pareikalavo nedelsiant paleisti A. Navalną

Vokietijos kanclerė Angela Merkel dar kartą primygtinai pareikalavo nedelsiant paleisti po sugrįžimo iš Vokietijos Rusijoje suimtą Kremliaus kritiką Aleksejų Navalną. „Mes manome, kad tai visiškai teisinga ir neatidėliotina“, – sakė ji ketvirtadienį Berlyne.

Prieš tai Kremlius tokius raginimus kritikavo kaip kišimąsi į vidaus reikalus.

A. Navalnas po grįžimo iš Vokietijos į Rusiją pirmadienį ginčytame procese buvo nuteistas 30 dienų arešto bausme. Kremliaus kritikas Vokietijoje gydėsi po apnuodijimo „Novičiok“ grupės kovine medžiaga. Kremlius neigia kėsinęsis į opozicijos lyderį. ES dėl išpuolio paskelbė sankcijas aukštiems Rusijos funkcionieriams.

A. Merkel ir kiti Vokietijos vyriausybės nariai praėjusiomis dienomis jau kelis kartus reikalavo paleisti A. Navalną. „Tai Rusijos Federacijos vidaus reikalas, mes neleisime į tai kištis“, – pareiškė Kremliaus atstovas Dmitrijus Peskovas.

Rusijos generalinis prokuroras Igoris Krasnovas pavadino A. Navalną „nusikaltėliu“, o ne „auka“.

Populiariausi