Pasaulyje

2016.04.05 18:08

Pradėtas tyrimas dėl prancūzų karių lytinių nusikaltimų Centrinės Afrikos Respublikoje

2016.04.05 18:08

Prancūzijos prokurorai pradėjo pirminį tyrimą, susijusį su naujais įtarimais dėl Centrinės Afrikos Respublikoje (CAR) dislokuotų prancūzų karių vykdytų lytinių nusikaltimų, antradienį pranešė šaltinis teisme.

Pasak prokuratūros, tyrimas pradėtas, Jungtinėms Tautos perdavus informaciją apie 2013–2015 metais rytiniame Dekoa mieste galėjusius būti lytinio išnaudojimo atvejus, su kuriais gali būti susiję prancūzų kariai.

Informacijos apie įtariamų nusikaltimų aukas JT nepateikė. Nežinomas ir nukentėjusiųjų amžius bei nusikaltimuose galbūt dalyvavusių karių skaičius, pridūrė šaltinis.

Tyrimas buvo pradėtas praėjusį penktadienį, kai JT pranešė, kad per 100 nukentėjusių moterų kreipėsi į pareigūnus šioje konflikto krečiamoje šalyje ir davė parodymų apie naujus šiurpius lytinio išnaudojimo atvejus, tarp jų ir žvėriškus išžaginimus, kuriuos esą darė JT taikdariai ir Prancūzijos kariai.

Dauguma nukentėjusiųjų yra nepilnametės.

Tarp kaltinimų yra pareiškimų, kad 2014 metais operacijoje „Sangaris“ dalyvavę Prancūzijos kariai vertė merginas lytiškai santykiauti su gyvūnais ir už tai joms mokėdavo.

Taip pat kaltinami JT taikdariškų pajėgų misijoje MINUSCA tuo pačiu laikotarpiu, nuo 2013 iki 2015 metų, dalyvavę Burundžio ir Gabono kariai.

Pilietinės visuomenės organizacija „AIDS-Free World“, registruojanti taikdarių vykdyto seksualinio išnaudojimo atvejus, nurodė, kad trys mergaitės papasakojo JT žmogaus teisių pareigūnui, jog 2014 metais vienoje stovykloje jas surišo ir išrengė vienas Prancūzijos pajėgų vadas, privertęs jas dar lytiškai santykiauti su šunimi.

Toms mergaitėms esą vėliau buvo sumokėti maždaug po 9 JAV dolerius.