Pasaulyje

2021.01.21 14:06

JAV vyskupų vadovas pasveikino Bideną ir pareiškė, kad dalis jo politikos „skatins moralinį blogį“

LRT.lt2021.01.21 14:06

JAV katalikų Vyskupų konferencijos vadovas Los Andželo arkivyskupas José Gomezas trečiadienį pasveikino 46-ąjį šalies prezidentą Joe Bideną sakydamas, kad „meldžiasi už jį“. Tačiau ir atkreipė dėmesį, kad dalis J. Bideno politikos užmačių „skatintų moralinį blogį ir keltų grėsmę žmogaus gyvybei bei orumui“.

Vyskupo pareiškimą išspausdino Vatikano radijo portalas. J. Bidenas yra antrasis istorijoje JAV prezidentas katalikas, jis dažnai lankosi šv. Mišiose, savo kalbose mini Bažnyčios mokymą.

„Laikais, kai Amerikos kultūroje auga ir agresyvėja sekuliarizmas, kai religingi tikintieji susiduria su daug iššūkių, bus atgaiva bendrauti su prezidentu, kuris aiškiai, giliai ir asmeniškai supranta religinio tikėjimo ir institucijų svarbą“ – savo laiške J. Bideną sveikino J. Gomezas.

Tačiau netrukus perėjo prie subtilios kritikos.

„Privalau pažymėti, kad mūsų naujasis prezidentas pažadėjo vykdyti tam tikrą politiką, kuri skatintų moralinį blogį ir keltų grėsmę žmogaus gyvybei bei orumui, rimčiausiai abortų, kontracepcijos, santuokos ir lyčių srityse. Didelį nerimą kelia Bažnyčios laisvumas ir tikinčiųjų laisvė gyventi pagal savo sąžinę“, – teigė dvasininkas.

Vyskupas išreiškė viltį, kad J. Bidenas ir jo administracija „dirbs kartu su Bažnyčia ir kitais geros valios“ žmonėmis bei subjektais, o ne „skatins tolesnę abortų ir kontracepcijos ekspansiją“, kaip kad prezidentas pažadėjo rinkiminės kampanijos metu.

Tačiau su tokiais teiginiais sutiko ne visi. JAV kardinolas, Čikagos vyskupas Blase`as Cupichas, kuris taip pat priklauso Vyskupų konferencijai, šiuos pareiškimus pavadino „neapsvarstytais“, esą jie nustebino daug vyskupų, o panašių precedentų istorijoje nėra, „Washigton Post“.

J. Bideną trečiadienį tapus JAV prezidentu sveikino ir popiežius Pranciškus, linkėdamas puoselėti taiką ir susitaikymą tiek JAV viduje, tiek pasaulyje.