Pasaulyje

2016.04.05 16:29

Internete pasirodė 50 milijonų Turkijos piliečių duomenys

15min.lt 2016.04.05 16:29

Programišiai į virtualią erdvę įkėlė didžiulę duomenų bazę, kurioje, regis, skelbiama asmeninė net 50 milijonų Turkijos piliečių informacija. Tai iki šiol vienas didžiausių tokio pobūdžio duomenų nutekėjimų, skelbia naujienų agentūra AP.

Žurnalistai pirmadienį patikrino nutekintos informacijos autentiškumą sugretindami dešimt neviešų turkiškų asmens dokumentų numerius su nutekintame pakete skelbiamomis pavardėmis. Sutapo aštuonios pavardės.

Jei tiksliau, duomenų bazėje skelbiamos 49 mln. 611 tūkst. 709 Turkijos piliečių asmeninė informacija. Tai reiškia, kad visiems jiems iškilo grėsmė dėl tapatybės vagystės ir sukčiavimo. Skelbiami pasų ir tapatybės kortelių numeriai, adresai, gimimo datos, tėvų vardai.

Negana to, programišiai specialiai pažymėjo Turkijos prezidento Recepo Tayyipo Erdogano, jo pirmtako Abdullah Gulo ir premjero Ahmeto Davutoglu duomenis.

„Kas galėjo įsivaizduoti, kad atsilikusios ideologijos, favoritizmas ir augantis religinis ekstremizmas lems techninės infrastruktūros subraškėjimą?“ – pridėtoje žinutėje ironiškai klausė programišiai.

Turkijos pareigūnai didžiulio informacijos nutekėjimo kol kas nekomentavo.