Pasaulyje

2016.04.05 16:02

A. Merkel atidarys naują pabėgėlių centrą Turkijoje

BNS 2016.04.05 16:02

Vokietijos kanclerė Angela Merkel kitą savaitę Turkijos pietrytiniame Kiliso mieste dalyvaus naujo, už ES lėšas pastatyto Sirijos pabėgėlių centro atidaryme, antradienį pranešė Turkijos ministras pirmininkas.

„Kartu su Europos lyderiais, vadovaujamais ponios Merkel, mes ruošiamės Kilise atidaryti ES finansavimo dėka pastatytą mokyklą ir ligoninę“, – sakė Turkijos ministras pirmininkas Ahmetas Davutoglu, kalbėdamas parlamente.

Jis nepatikslino, kurie ES lyderiai dalyvaus balandžio 16 dieną numatytoje ceremonijoje Kilise, Sirijos pasienyje esančiame mieste, kuriame yra didžiulė nuo penkerius metus nesiliaujančio karo bėgančių Sirijos pabėgėlių stovykla.

Šis centras pastatytas pagal naują Turkijos ir ES susitarimą, kuriuo siekiama sustabdyti masinį į Europą plūstančių migrantų srautą ir paskatinti sirus prašyti prieglobsčio Bendrijoje dar būnant Turkijoje, užuot leidusis į pavojingą kelionę jūra žmonių kontrabandininkų laivais. Turkija įsipareigojo atgal priimti nelegaliai į Graikiją patekusius migrantus, o ES pažadėjo už kiekvieną į Turkiją deportuotą sirą pasiimti po vieną sirą iš migrantų stovyklų Turkijoje.

Pirmadienį iš Graikijos į Turkiją pagal susitarimą buvo deportuoti pirmieji 202 migrantai, panašus išsiųstųjų skaičius turėtų būti ir trečiadienį, pranešė pareigūnai.