Pasaulyje

2021.01.21 11:16

Po kontroversijos „Vogue“ žurnalas išleidžia numerį su kita Kamalos Harris nuotrauka

LRT.lt2021.01.21 11:16

Sausio viduryje „Vogue“ žurnalas paviešino naujo numerio viršelį – ant kurio tuomet dar būsimo JAV viceprezidentė Kamala Harris. Viršelis daliai žmonių sukėlė pasipiktinimą dėl pernelyg kasdieniško viceprezidentės įvaizdžio ir netinkamo apšvietimo. Dabar „Vogue“ nusprendė išleisti ribotą žurnalo versiją su kita viršelio nuotrauka, rašo „Deutsche Welle“.

K. Harris komanda teigė nebuvusi informuota, kuri iš dviejų nuotraukų pasirinkta. K. Harris nesitikėjo, kad leidinio viršeliui bus pasirinkta nuotrauka, kurioje ji vilki juodu švarku ir avi „Converse“ sportbačiais. Išrinktosios viceprezidentės komanda buvo įsitikinusi, kad „Vogue“ viršelį papuoš K. Harris atvaizdas, kuriam ji pozavo, vilkėdama šviesiai mėlynu kostiumėliu auksiniame fone.

Leidinio viršelio nuotrauka socialiniuose tinkluose akimirksniu sulaukė kritikos dėl prasto apšvietimo ir stiliaus, buvo teigiančių, kad taip demonstruojama „nepagarba“ išrinktajai viceprezidentei, esą sąmoningai dėl apšvietimo „išbalinta“ jos odos spalva.

Dabar „Vogue“ paskelbė išleisianti ribotą vasario mėnesio žurnalo tiražą, kurio viršelį puoš kita K. Harris nuotrauka.

„Pripažindami milžinišką susidomėjimą skaitmeniniu viršeliu ir švęsdami šį istorinį momentą, mes išleisime ribotą specialią inauguracijai skirtą laidą“, – „Vogue“ atstovą cituoja „Deutsche Welle“.

CNN šaltinio teigimu, K. Harris komanda tikėjosi, kad būtent ši nuotrauka bus panaudota viršeliui, o ta, kurioje išrinktoji viceprezidentė atrodo kasdieniškiau, atsidurs žurnalo viduje, prie straipsnio. Tas pats šaltinis patvirtino, kad K. Harris atstovai paprašė „Vogue“ pakeisti viršelį, nors spausdintinė žurnalo versija iškeliavo į spaustuvę dar gruodžio viduryje.