Pasaulyje

2016.04.05 17:04

Oficialiai pradedamas N. Savčenko 22 metų kalėjimo bausmės vykdymas

BNS 2016.04.05 17:04

Antradienį oficialiai pradedamas skaičiuoti Nadijai Savčenko skirtos 22 metų kalėjimo bausmės laikas, o ukrainiečių pilotė per ateinančias dešimt dienų bus perkelta į koloniją, jei Kijevui nepavyks sutarti su Maskva dėl apsikeitimo kaliniais.

34 metų karo pilotė kovo 22 dieną buvo nuteista dėl dviejų Rusijos žurnalistų žūties Ukrainos rytuose. Ji pati kategoriškai neigia savo kaltę.

„Nė viena iš šalių nepateikė teismui jokių apeliacinių skundų dėl nuosprendžio... todėl vidurnaktį (ir Lietuvos laiku) jis įsigaliojo“, – sakė Rusijos Rostovo srities Donecko rajono teismo atstovė spaudai Julija Kalačiova antradienį naujienų agentūrai „RIA Novosti“.

N. Savčenko šiuo metu laikoma areštinėje, tačiau pagal įstatymą ji per dešimt dienų turėtų būti perkelta į koloniją, jei nebus iškeista ar išsiųsta į Ukrainą, informavo Rusijos naujienų agentūros.

Pilotės advokatai teismui paskelbus nuosprendį sakė, jog yra tikri, kad ji nebus išsiųsta į koloniją.

Advokatas Nikolajus Polozovas pirmadienį sakė, jog tikisi, kad Ukraina reaguos pateikdama prašymą dėl N. Savčenko ekstradicijos.

Ukrainietė atsisakė skųsti teismo jai paskelbtą nuosprendį, nors dėl to būtų atidėtas jos bausmės vykdymas, pareiškusi, jog nepripažįsta Rusijos teismų.

Kremlius nurodė, jog sprendimas dėl apsikeitimo kaliniais nebuvo priimtas ir N. Savčenko teks atlikti jai skirtą bausmę.