Pasaulyje

2021.01.21 00:53

Inauguruotasis JAV prezidentas Bidenas pasirašė įsakus, kuriais nutraukė Trumpo politikos kursą

LRT.lt, BNS2021.01.21 00:53

Kaip ir planuota, sausio 20 dieną inauguruotasis JAV prezidentas Joe Bidenas pasirašė 17 įsakų, memorandumų ir pareiškimų, kuriais sieks įvesti naują politikos kursą, po gana prieštaringai vertinamų Donaldo Trumpo sprendimų imigracijos, klimato kaitos, kovos su COVID-19 pandemija ir ekonomikos srityse.

„Nėra geresnio laiko tai pradėti, kaip šiandien. Turiu išpildyti savo pažadus“, – Baltuosiuose rūmuose susirinkusiems žurnalistams sakė JAV vadovas J. Bidenas.

Išrinktasis JAV prezidentas J. Bidenas trečiadienį pradėjo savo administracijos darbą viešai pasirašydamas įsakus dėl planuoto Jungtinių Valstijų sugrįžimo į Paryžiaus klimato susitarimą, kovos su COVID-19 priemonių, tarp jų įvedant privalomą kaukių dėvėjimą federalinėse šalies įstaigose ir įvedant naujas priemones, užtikrinant rasinę lygybę šalyje, kurioje 2020 metais nesiliovė masiniai protestai.

„Kai kurie iš šiandien pasirašytų įsakų padės pakeisti kryptį kovoje su COVID-19 pandemija ir klimato kaita, ko nebuvo iki šiol. Mūsų laukia ilgas kelias, nes tai tik įsakai. Mums reikės ir įstatymų leidžiamosios valdžios pagalbos“, – sakė J. Bidenas.

Pirmąją savo darbo dieną J. Bidenas taip pat atšaukė prieštaringai vertinamą D. Trumpo draudimą atvykti į šalį kelių, daugiausia musulmoniškų valstybių piliečiams ir sustabdydamas finansavimą D. Trumpo sumanytos sienos Meksikos pasienyje statyboms.

46-tasis JAV prezidentas J. Bidenas sugrąžino praeityje naudotas gamtos draustinių apsaugos taisykles.

Jis taip pat pasirašė įsaką, kuriuo sieks apsaugoti dėl koronaviruso pandemijos nukentėjusius gyventojus, nepajėgiančius mokėti nuomos išlaidų.

J. Bidenas taip pat planavo pateikti Kongresui įstatymo projektą, dėl pilietybės suteikimo milijonams nelegalių migrantų.

„Šie veiksmai drąsūs, jais pradedami įgyvendinti išrinktojo prezidento J. Bideno pažadai Amerikos žmonėms ir, svarbiausia, jie nesikerta su Konstitucijoje įtvirtintu prezidento vaidmeniu“, – anksčiau skelbė J. Bideno komandos atstovai.

Naujasis JAV lyderis žurnalistams patikino, kad ant Ovaliojo kabineto stalo rado D. Trumpo laišką ir sakė, kad buvęs prezidentas jam paliko labai „kilnų“ laišką, bet atsisakė paviešinti jo turinį.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt