Naujienų srautas

Pasaulyje2016.04.05 12:24

Hirosimos taikos memoriale – istorinis aukščiausio rango JAV pareigūno vizitas

ELTA 2016.04.05 12:24

JAV sekretorius Johnas Kerry kitą mėnesį lankysis Japonijos Hirosimos taikos memoriale. Jis taps aukščiausio rango JAV pareigūnu, atvykusiu į memorialą pargerbti pirmosios branduolinės atakos žmonijos istorijoje aukas, skelbia „The Guardian“.

Pranešama, kad per kitą savaitę šalyje vyksiantį Didžiojo septyneto (G7) grupės susitikimą J. Kerry ir kiti į šalį atvykę užsienio reikalų ministrai skirs laiko apsilankymui Hirosimos taikos memoriale.

1945 m. rugsėjo 6-osios rytą JAV bombonešiui „B-29“ ant Hirosimos miesto numetus 15 kilotonų atominę bombą akimirksniu žuvo 80 tūkst. žmonių. Iki metų pabaigos nuo patirtų sužeidimų ir radiacijos mirė dar 60 tūkst. japonų.

Po J. Kerry vizito Japonijos ir JAV pareigūnai nuspręs, ar valstybės sekretoriaus pavyzdžiu turėtų pasekti ir JAV prezidentas Barackas Obama, gegužės pabaigoje atvyksiantis į G7 lyderių susitikimą.

Kol kas nežinoma, kaip J. Kerry vizitas bus vertinamas JAV, kuriose vyrauja nuomonė, kad atominio ginklo panaudojimas Hirosimoje ir Nagasakyje užkirto kelią brangiai sausumos kovai Japonijoje ir užbaigė karą Ramiajame vandenyne.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi