Pasaulyje

2021.01.20 19:56

Adamkus apie Bideną: tai šiltas ir blaiviai galvojantis žmogus, būtent tokio reikėjo Amerikai

LRT RADIJAS, LRT.lt2021.01.20 19:56

Buvęs Lietuvos prezidentas Valdas Adamkus LRT RADIJUI sakė, kad jam teigiamą įspūdį paliko naujojo JAV prezidento Joe Bideno inauguracinė kalba bei pati politinė asmenybė, nes jie yra asmeniškai pažįstami.

„Nuramino sakydamas, kad reikalinga vienybė. Kvietė visą tautą vienytis, nes yra tam tikrų nesutarimų. Parodė daugiau ar mažiau, kad demokratija yra nepajudinama iš savo pagrindų. Tas, kas vyko JAV, man atrodo, tai pirmas kartas gyvenime, kad Kapitolijų bando apsupti pasidavę apsuptos tvirtovės įspūdžiui.

Tai reikėjo panaikinti. Ir, man atrodo, kad prezidentas Bidenas tikrai savo kalba nuramino, prašė tautą vienytis ir užsitikrinti, kad tokie dalykai niekada nepasikartos.

Man teko pačiam gyvenime 50 metų stebėti JAV gyvenimą, matyti beveik 10 inauguracijų. Turbūt nė viena nebuvo tokioje dvasinėje ir fizinėje įtampoje, kaip ši. Bet prezidento Bideno kalba, kad viską reikia palikti praeičiai, žvilgsnį nukreipti į ateitį, skatino prašyti ne tik Aukščiausiojo, bet ir visų Amerikos piliečių paramos susivienyti ir toliau vadovauti pasauliui“ – LRT RADIJUI sakė V. Adamkus.

Sausio 6-ąją įvykęs D. Trumpo šalininkų Kapitolijaus šturmas V. Adamkui sukėlė šiurpą: „Niekada netikėjau, kad savo gyvenime pamatysiu tai. (...) Kas bebūtų, Amerika yra demokratijos lopšys. Kai kyla tokie įsiveržimai brutalūs, paneigiantys laisvę ir demokratiją, visų, daugumos žmonių įsitikinimus, man buvo sunku žiūrėti. Netikėjau, kad tai gali įvykti Amerikoje.“

Jo nuomone, J. Bideno inauguracija įkvepia ir suteikia vilties ateičiai, joje neieškota priešų, todėl ji „išlygina šiurpius jausmus“.

„Aš asmeniškai tikiu, kad Amerika susigrąžins tą dvasinę ramybę ir su vidine tvarka tikrai turės parodomąją įtaką tiek Lietuvos, tiek bendrai pasaulio politikai“, – sakė V. Adamkus.