Pasaulyje

2021.01.20 16:23

Sprogimas Madrido centre – žuvo mažiausiai 2 žmonės

atnaujinta 17.28
LRT.lt, BNS2021.01.20 16:23

Trečiadienį Ispanijos sostinėje Madride įvyko sprogimas. Miesto meras paskelbė, kad žuvo mažiausiai 2 žmonės, kilęs gaisras tebėra gesinamas. Liudininkų užfiksuotuose vaizdo įrašuose matomi dulkių debesys ir apgriauti pastatai netoli miesto centro, remdamasi ispanų televizija praneša agentūra „Reuters“.

Liudininkai praneša, kad sprogimas įvyko Toledo gatvėje. Trys viršutiniai pastato aukštai buvo smarkiai apgadinti, o gatvėje riogsojo daug nuolaužų.

Vienas asmuo laikomas dingusiu. Pastatas priklausė vienai bažnyčiai, jame buvo vykdomas kunigų rengimas, dalinamas maistas vargšams, praneša „Reuters“. Penktame ir šeštame aukštuose gyvenę kunigai sužeidimų nepatyrė, tačiau ieškoma vieno pastate buvusio savanorio.

Vaizdai iš sprogimo vietos Madride: žuvo mažiausiai 2 žmonės

Dar keletas žmonių buvo sunkiai sužeisti, nurodė Ispanijos sostinės meras Jose Luisas Martinezas-Almeida.

„Atrodo, kad pastate įvyko dujų sprogimas“, – įvykio vietoje susirinkusiems žurnalistams sakė miesto administracijos vadovas.

Po sprogimo penkių aukštų name, esančiame Latinos rajone, trys viršutiniai pastato aukštai buvo smarkiai apgadinti, o Toledo gatvėje riogsojo daug nuolaužų.

Gelbėtojai teikė pagalbą keliems ant žemės gulėjusiems žmonėms, matyti visuomeninės televizijos TVE reportaže.

Pasak TVE, šalimais esanti mokykla tuo metu buvo tuščia, nes pamokos dar nebuvo atnaujintos po rekordiškai gausaus snygio sostinėje sausio 9-ąją.

Vietos gyventoja Leire Reparaz sakė naujienų agentūrai AP apie 15 val. vietos (16 val. Lietuvos) laiku išgirdusi garsų sprogimą, kai ėjo namo netoli Toledo vartų.

„Nežinojome, iš kur atskriejo tas garsas. Visi pagalvojome, kad iš mokyklos. Užlipome laiptais į mūsų pastato viršų ir pamatėme [sprogimo nuniokoto] pastato konstrukcijas ir daug pilkų dūmų“, – sakė 24 metų gyventoja.

Netoli incidento vietos yra slaugos namai, mokykla, čia jau atvykę ugniagesiai.