Pasaulyje

2021.01.20 12:16

Kremliaus atstovas „Putino vilos“ tyrėjus išvadino sukčiais: jie tesiekia išvilioti pinigus

LRT.lt2021.01.20 12:16

Kremliaus atstovas Dmitrijus Peskovas antradienį Aleksejaus Navalno Antikorupcinį fondą (FBK) pavadino „sukčiais“, kurių tikslas esą išvilioti pinigus iš žiūrovų, rašo televizija „Dožd“.

Taip Vladimiro Putino atstovas reagavo į antradienį „Youtube“ FBK kanale paskelbtą tyrimą apie asmeninę 1 mlrd. eurų vertės V. Putino rezidenciją Juodosios jūros pakrantėje.

„Šios medžiagos gale rodomi sąskaitų numeriai. Prašoma ten pervesti pinigų. Man atrodo, tai pagrindinis tokių medžiagų tikslas. Panašių pseudo-tyrimų. Tai yra apgavystė. Mes perspėjame piliečius, kurie tai žiūri, pagalvoti, prieš pervedant pinigus šiems sukčiams. Pagalvoti dešimt kartų“ – sakė D. Peskovas.

Jis pridėjo, kad V. Putinas vaizdo įraše yra klaidingai siejamas su nuosavybe, rašo „Dožd“.

„Youtube“ platformoje patalpintame 2 valandų ilgio tyrimo filme atskleidžiama rezidencijos statymo istorija, rodomas jos interjeras. Tyrimo dokumentuose teigiama, kad tai didžiausias privatus namas Rusijos teritorijoje, visas sklypas yra 39 kartus didesnis nei Monako valstybė.

Teritorijoje yra ledo čiuožykla, cerkvė, arbatos namelis su 2,5 tūkst. hektaro aplinkine zona, požeminis tunelis priėjimui prie jūros. Fondo žiniomis, komplekse dirba apie 1 tūkst. žmonių, į vidų jiems draudžiama neštis telefonus, jie yra apieškomi prie įėjimo.

Apie 7 tūkst. hektarų aplinkinė teritorija priklauso Rusijos federalinei saugumo tarnybai, teigia FBK. Pajūrio zona prie pastato yra uždaryta, virš pastato įvesta neskraidymo zona.

Praėjus vos dienai po šio įrašo pasirodymo, FBK surinko 5 mln. rublių paramą.