Naujienų srautas

Pasaulyje2016.04.04 16:35

F. Hollande`as: Prancūzija pradės tyrimus dėl „Panama Papers“ minimų asmenų

BNS 2016.04.04 16:35

Prezidentas Francois Hollande‘as pirmadienį pažadėjo, kad po didžiulio dokumentų nutekinimo, kuris atskleidė turtingų asmenų slaptus ofšorinius veiksmus su lėšomis, Prancūzijoje bus pradėti teismo procesai.

„Dėl visos atskleistos informacijos mokesčių pareigūnai pradės tyrimus ir bus pradėti teismo procesai“, – pareiškė F. Hollande‘as.

Jis padėkojo „nutekintojams“ už tai, kad jie paviešino vadinamuosius Panamos dokumentus.

„Gera žinia yra ta, kad mes žinome apie tuos atradimus, nes tai leis atgauti mokestines valstybės biudžeto pajamas iš tų, kurie apgaudinėjo“, – kalbėjo F.Hollande‘as.

Pasak prezidento, 2015 metais nuo Prancūzijos mokesčių rinkėjų buvo nuslėpta 20 mlrd. eurų ir valstybė „jau susigrąžino 12 mlrd. eurų“, nors šie mokesčių vengimo atvejai nėra susiję su Panamos dokumentais.

„Taigi aš dėkoju tiems nutekintojams, dėkoju žiniasklaidai, kuri ėmėsi veiksmų, ir net neabejoju, kad tyrėjai yra visiškai pasiruošę ir laukia, kada galės išnagrinėti šiuos dokumentus“, – sakė F.Hollande‘as.

„Šią informaciją mes turime tik kažkokio demaskuotojo dėka. Tokie nutekintojai dirba naudingą darbą tarptautinei bendruomenei, jie rizikuoja ir jie turi būti apsaugoti“, – pridūrė jis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi