Naujienų srautas

Pasaulyje2016.04.04 09:04

Sirijoje per antskrydžius žuvo 20 „al Qaeda“ džihadistų

BNS 2016.04.04 09:04

Tarptautinio teroristų tinklo „al Qaeda“ padalinio Sirijoje „al Nusra“ atstovas spaudai, jo sūnus ir dar 20 džihadistų žuvo sekmadienį per antskrydžius šalies šiaurės rytuose, pranešė padėtį Sirijoje stebinti nevyriausybinė organizacija.

Antskrydžiai buvo surengti „al Nusra Front“ bastione Kafr Džalese, kur tuo metu vyko aukšto rango islamistų kovotojų susitikimas. Jame dalyvavo ir šio „al Qaeda“ padalinio atstovas spaudai Abu Firasas al Suri, pranešė „Syrian Observatory for Human Rights“ (SOHR).

„Abu Firasas al Suri, jo sūnus ir dar mažiausiai 20 „al Nusra Front“ bei „Jund al Aqsa“ džihadistų ir kovotojų iš Uzbekistano žuvo per oro smūgius Idlibo provincijoje“, – naujienų agentūrai AFP sakė SOHR direktorius Rami Abdel Rahmanas.

Kol kas neaišku, ar antskrydžius surengė Sirijos režimo karo lėktuvai ar jos sąjungininkės Rusijos oro pajėgos.

Taip pat buvo atakuoti dar du „al Nusra“ ir su ja susijusios džihadistų grupuotės „Jund al Aqsa“ taikiniai Idlibo provincijos šiaurėje, o per šiuos smūgius buvo sužeista daug žmonių, sakė R.A. Rahmanas.

Siras Abu Firasas al Suris, kurio tikrasis vardas buvo Radwanas Nammousas, kovojo prieš sovietų pajėgas Afganistane, kur susipažino su „al Qaeda“ lyderiu Osama bin Ladenu ir jo mentoriumi Abdullah Azzamu, o 2011-aisiais sugrįžo į Siriją, rašė jo šalininkai socialiniame tinkle „Twitter“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi