Pasaulyje

2016.04.04 16:34

„Mossack Fonseca“ slaptų dokumentų paviešinimą vadina nusikaltimu

15min.lt, BNS 2016.04.04 16:34

„Panama Papers“, atskleidžiančių detalių apie daugelio turtingų klientų santykius su ofšorinėmis struktūromis, paviešinimas yra „nusikaltimas“ ir „išpuolis“ prieš Panamą, sekmadienį pareiškė šio skandalo centre atsidūrusi teisinių paslaugų bendrovė. 

„Tai nusikaltimas, nusikalstama veika“, – naujienų agentūrai AFP sakė Ramonas Fonseca, vienas iš Panamos advokatų kontoros „Mossack Fonseca“ įkūrėjų.

„Privatumas – fundamentali žmogaus teisė, kuri šiuolaikiniame pasaulyje yra vis labiau žlugdoma. Kiekvienas žmogus turi teisę į privatumą, ar jis būtų karalius, ar elgeta“, – pabrėžė jis.

R. Fonsecos nuomone, tos medžiagos nutekinimas taip pat yra „išpuolis prieš Panamą, nes kai kurioms šalims nepatinka, kad mes esame tokie konkurencingi, pritraukdami bendroves“.

„Mossack Fonseca“ duomenų, kurie buvo laikomi saugiai deponuoti, nutekinimas suteikė pagrindą dešimtims pasaulio žiniasklaidos straipsnių apie turtingų politikų, garsenybių ir kitų asmenų numanomas pastangas nuslėpti savo turtą, kad neteiktų mokėti mokesčių, taip pat plauti pinigus.

R. Fonseca, kuris iki praeito mėnesio buvo Panamos prezidento Juano Carloso Varelos patarėjas, sakė, kad šis duomenų nutekinimas yra „ribota kibernetinė ataka“.

Vis dėlto jokių įtariamųjų dėl šio nutekinimo dar nėra, pridūrė jis, atsisakydamas kelti kokias nors prielaidas, kol paaiškės daugiau duomenų.

Kalbėdamasis su AFP jis pabrėžė, kad „Mossack Fonseca“, veikianti jau beveik keturis dešimtmečius ir padėjusi įkurti daugiau negu 240 tūkst. įmonių, niekada nebuvo „nuteista arba apkaltinta kokiais nors nusižengimais“.

Jis taip pat tvirtino, kad „mes nesame atsakingi už tai, kaip buvo naudojamos tos bendrovės“, nes advokatų kontora tebuvo tarpininkė.

„Kadangi turime tiek daug bendrovių, kai kurioms iškyla problemų – tai normalu. Tačiau mes nesame už jas atsakingi“, – sakė R. Fonseca.