Pasaulyje

2016.04.04 13:09

MH370: ekspertai tirs prie Mauricijaus salos rastą nuolaužą

LRT.lt2016.04.04 13:09

Galimai keleivinio lainerio nuolauža, rasta į rytus nuo Afrikos esančioje Mauricijaus saloje, bus tiriama Australijoje. Tyrimo metu bus siekiama nustatyti, ar rasta nuolauža yra prieš dvejus metus dingusio Malaizijos oro linijų (skrydžio nr. MH370) lėktuvo korpuso dalis.

Mauricijaus saloje esančio viešbučio savininkas, matęs nuolaužą, teigė, kad ji buvo panaši lėktuvo interjero dalį, rašo „Reuters“.

Australijos transporto ministras Darrenas Chesteris sakė, kad nuolauža yra labai svarbus radinys.

„Malaizijos vyriausybė bendradarbiauja su Mauricijumi dėl radinio perdavimo ir tyrimo“, – teigė jis.

D. Chesteris nespėliojo, kuri dingusio lėktuvo dalis galėjo būti rasta: „Kol nuolauža nėra įvertinta ekspertų, neįmanoma nustatyti, kam ji priklausė.“

Anot viešbučio savininko, nuolaužą už 560 km nuo pagrindinės salos rado viešbučio klientas.

„Be abejo, nuolauža atrodė kaip lėktuvo dalis, kaip dalis iš lėktuvo vidaus. Ant jos matėsi lėktuvo interjero dizaino elementai,“ – įsitikinęs viešbučio savininkas.

Pasak Australijos pareigūnų, praeitą mėnesį Mozambike rasta nuolauža beveik neabejotinai priklausė dingusiam Malaizijos oro linijų lėktuvui, o 2015 prancūzų pareigūnai tikino Indijos vandenyne radę lėktuvo sparno nuolaužą.

Australijos speciali paieškos komanda sakė, kad daugiau nei 95 tūkst. kv. m. iš numatyto 120 tūkst. kv. m. ploto jau apieškota, o visą zoną planuojama apieškoti iki birželio mėnesio. Lėktuvas dingo 2014 m. kovo mėnesį, jis pakilo iš Malaizijos sostinės Kvala Lumpūro, bet savo kelionės tikslo – Pekino – nepasiekė. Lėktuve buvo 239 žmonės.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt