Pasaulyje

2016.04.03 13:52

Po išpuolių darbą atnaujina Briuselio oro uostas

BNS2016.04.03 13:52

Briuselio oro uostas sekmadienį turi būti vėl atidarytas – trimis „simboliniais“ skrydžiais ir su griežtais papildomais keleivių patikrinimais, kurie žymi naują sustiprinto saugumo erą kelionėms lėktuvu Belgijoje, po „Islamo valstybės“ (IS) mirtininkų įvykdytų atakų.

Šis svarbus oro uostas buvo uždarytas nuo kovo 22 dienos, kai du vyrai susisprogdino jo išvykimo salėje. Maždaug tuo pačiu metu sprogimas nugriaudėjo ir vienoje Belgijos sostinės metropoliteno stotyje. Iš viso per šiuos koordinuotus išpuolius žuvo 32 žmonės.

Oro uosto išvykimo salė buvo smarkiai apgadinta ir kol kas, kaip laikinas pakaitalas, naudojama į palapinę panaši registracijos vieta.

Minėtos atakos Europos širdyje šokiravo Belgiją ir daugelis viliasi, kad oro uosto atidarymas, nors ir ribotam funkcionavimui, padės užversti šių skaudžių įvykių puslapį.

Briuselio oro uosto vadovas Arnaud Feistas šeštadienį sakė, kad dalinis darbo atnaujinimas prasidės trimis „simboliniais keleiviniais skrydžiais“ į Portugalijos pietuose esantį Faro miestą, Atėnus ir Šiaurės Italijoje esantį Turiną.

„Šie skrydžiai yra pirmasis vilčių teikiantis ženklas iš oro uosto, kuris stojasi iškart po bailios atakos“, – sakė A. Feistas.

Tačiau, policijai pagrasinus streikuoti, jei nebus sustiprintas saugumas, oro uoste įvedami nauji patikrinimai ir keleivių prašoma atvykti trys valandos prieš numatytą išskridimą.

„Keleiviai patenkinti“

Vienas didžiausių pakeitimų bus tas, kad tik keleiviai su bilietais ir asmens dokumentais bus įleidžiami į laikiną išvykimo salę, ir kad jų krepšiai bus tikrinami prieš įėjimą. Į vidų įleisti keleiviai taip pat turės praeiti įprastus saugumo patikrinimus.

Iš pradžių oro uostas bus pasiekiamas tik automobiliais, kurie bus tikrinami. Visoje oro uosto zonoje patruliuos papildomi policininkai ir kariai.

Pirmasis skrydis į Farą numatomas 11 val. 40 min. Grinvičo (14 val. 40 min. Lietuvos) laiku.

„Thomas Cook“ kelionių agentas Drew Descheemaekeris, kuris užsakė bilietus į tą lėktuvą 11 asmenų šeimai, tvirtino, jog klientai ramiai žiūri į naujas saugumo priemones.

„Klientai atrodo patenkinti“, – sakė jis AFP, paskambinęs tai šeimai dėl išvykimo patvirtinimo. Kalbant apie naujus patikrinimus, „visi apie tai žino, čia nėra jokio susirūpinimo“.

„Žmonės gan nekantravo (laukdami) Briuselio (oro uosto) atidarymo“, – pridūrė D. Descheemaekeris.

Skrydžių skaičius palaipsniui bus didinamas, nors oro uostas kol kas galės dirbti tik 20 proc. pajėgumu ir aptarnauti nuo 800 iki 1 000 keleivių per valandą.

Išvykimo salės rekonstrukcija užtruks mėnesius, sakė A. Feistas. Padaryta žala yra labai didelė, nuotraukose matyti sudaužytas stiklinis fasadas, įgriuvusios lubos ir suniokotos keleivių registracijos vietos.

Pasak A. Feisto, jis tikisi, kad oro uostas vėl normaliai veikti pradės birželio pabaigoje arba liepos pradžioje – „prieš prasidedant vasaros atostogoms“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.