Pasaulyje

2016.03.31 22:03

JAV ir Kinija sutiko pasirašyti Paryžiaus klimato sutartį

LRT.lt 2016.03.31 22:03

Jungtinės Amerikos Valstijos ir Kinija pateikė bendrą pareiškimą, kuriuo patvirtino, kad abi šalys kitą mėnesį pasirašys Paryžiaus klimato kaitos mažinimo sutartį, praneša BBC.

Abi šalys tikina darysiančios visus reikalingus „žingsnius šalies viduje“, kurie galėtų padėti kaip įmanoma greičiau prisijungti prie sutarties. Jos taip pat ragina kitas valstybes pasirašyti šį dokumentą Jungtinėse Tautose balandžio mėnesį.

Bent 55 valstybės, bendrai atsakingos už 55 proc. emisijos, turi pasirašyti susitarimą, kad jis įsigaliotų.

Tai yra trečiasis bendras didžiausių pasaulio teršėjų pareiškimas dėl klimato kaitos per pastaruosius dvejus metus. 2014 m. JAV ir Kinijos vadovai pateikė savo planus apriboti anglies dvideginio išmetimą, įkvėpę ir kitas valstybes apsvarstyti tokias galimybes.

Praeitų metų susitikime Paryžiuje Kinijos prezidento Xi Jinpingo ir JAV prezidento Baracko Obamos dalyvavimas ir idėjos palaikymas atliko svarbų vaidmenį ilgalaikiame susitarime, kuriuo siekiama palaikyti pasaulinę vidutinę oro temperatūrą žemiau 2 C.

Nors daugiau nei 190 valstybių pritarė šiam dokumentui, formalus jo pasirašymas ir įsigaliojimas vyks balandžio mėnesio JT būstinėje Niujorke. JT vadovas Ban Ki-moonas pakvietė valstybių vadovus į ceremoniją ir tikisi apie 120 šalių atstovų pasirodymo.