Pasaulyje

2016.03.31 15:06

Rusijos saugumas paskelbė suėmęs Ukrainos agentą

BNS 2016.03.31 15:06

Rusijos federalinė saugumo tarnyba (FSB) ketvirtadienį paskelbė suėmusi įtariamą CŽV apmokytą Ukrainos žvalgybos pareigūną, kuris esą mėgino tapti trigubu agentu, ir ketina jį deportuoti.

„Kovo 26 dieną Rusijos teritorijoje buvo sulaikytas Ukrainos saugumo tarnybos (SBU) kontržvalgybos departamento darbuotojas, leitenantas pulkininkas Jurijus Ivančenka“, – sakoma FSB pranešime.

„Prieš jam atvykstant į Rusiją FSB gavo informacijos, kad SBU ir CŽV parengė Ivančenką dalyvauti operacijoje, per kurią jis turėjo pasiūlyti savo paslaugas FSB ir būtų jos užverbuotas, – nurodė tarnyba. – Kadangi šio užsieniečio veiksmai nepadarė žalos Rusijos saugumui, jis bus deportuotas į Ukrainą; jam bus uždrausta atvykti į Rusiją.“

Kijevas teigia, kad Maskva šiuo metu laiko apie 12 Ukrainos piliečių kaip politinius kalinius, įskaitant karo lakūnę Nadiją Savčenko, kuri šį mėnesį buvo nuteista kalėti 22 metus dėl savo vaidmens Rytų Ukrainoje įvykusiame incidente, per kurį žuvo du Rusijos žurnalistai.

Ukrainos pareigūnai siekia apsikeitimo kaliniais, tarp jų N.Savčenko ir du numanomus Rusijos armijos karininkus, sučiuptus per kautynes su prorusiškais separatistais Ukrainos rytuose ir dabar teisiamus Kijeve.