Pasaulyje

2016.03.31 14:22

Sirijoje per aviacijos smūgį nukautas svarbus IS vadeiva

BNS 2016.03.31 14:22

Bepiločio lėktuvo smūgis netoli džihadistų judėjimo „Islamo valstybė“ (IS) faktinės sostinės ar Rakos užmušė vieną kovotojų vadą, kuris vykdydamas šios grupuotės vadovo įsakymą vyko į Alepo provinciją, ketvirtadienį pranešė padėtį Sirijoje stebinti organizacija.

Jo žūtis tapo naujausiu iš virtinės smūgių džihadistų grupuotei per kelias pastarąsias savaites. Ši žinia buvo paskelbta praėjus kelioms dienoms po to, kai Rusijos padedamos Sirijos vyriausybės pajėgos atkovojo iš IS senovinį Palmyros miestą.

Tunisietis Abu al Hija, aukšto rango IS vadas, buvo nukautas trečiadienio vakarą per bepiločio orlaivio, „veikiausiai valdomo JAV vadovaujamos koalicijos“, smūgį, pranešė nevyriausybinė organizacija „Syrian Observatory for Human Rights“ (SOHR).

Jis buvo atvykę į Siriją iš Irako tik para anksčiau, iškviestas IS vyriausiojo vadovo Abu Bakro al Baghdadio, nurodė Didžiojoje Britanijoje įsikūrusi SOHR.

Abu al Hija tapo dar vienu svarbiu IS nariu, nukautu pastarosiomis savaitėmis.

Praeitą savaitę JAV pajėgos nukovė antrąjį pagal rangą IS vadovą Abd ar Rahmaną Mustafą al Qadulį, o anksčiau šį mėnesį žuvo vienas iš grėsmingiausių šios grupuotės kovotojų vadų Omaras al Shishanis.

„IS vadovybė žlugdoma, – SOHR direktorius Ramis Abdelis Rahmanas sakė naujienų agentūrai AFP. – Be infiltracijos į IS tokie nužudymai nebūtų įmanomi.“