Pasaulyje

2021.01.15 14:57

JAV prokurorai: į Kapitolijų įsiveržę riaušininkai norėjo „pagrobti ir nužudyti“ politikus

LRT.lt2021.01.15 14:57

Ketvirtadienį JAV federaliniai prokurorai pateikė naują vertinimą, kas vyko kai Donaldo Trumpo šalininkai šturmavo Kaputolijų Vašingtone. Teikdami teismui bylą, prokurorai nurodė, kad riaušininkai norėjo „pagrobti ir nužudyti“ išrinktus politikus, rašo portalas „Euractiv“.

Šis vertinimas pateiktas ir remiantis nuotraukose įamžinto su ragais Jacobo Chansley suėmimo prašyme. Šis vyras paliko raštelį viceprezidentui Mike`ui Pence`ui, kuriame grasino, kad jo „laukia teisingumas“.

„Pagrįsti įrodymai, tarp jų ir paties Chansley`aus žodžiai bei veiksmai Kapitplijuje, paremia (teiginį), kad Kapitolijaus riaušininkų tikslas buvo pagrobti ir nužudyti Jungtinių Valstijų išrinktus pareigūnus“, – rašė prokurorai.

JAV pareigūnai sulaiko vis daugiau riaušininkų, kurie sausio pradžioje įsiveržė į JAV Kongresą, kai Atstovų Rūmų ir Senato nariai turėjo tvirtinti JAV prezidento rinkimų rezultatus. Dabar prasideda jų teismai. Teisingumo departamentas jau pradėjo virš 80 su incidentu susijusių bylų, FTB tyrimuose figūruoja apie 200 įtariamųjų, pažymi „Euractiv.

Dėl riaušių kurstymo Atstovų Rūmai antrą kartą paskelbė apkaltą D. Trumpui.