Pasaulyje

2016.03.31 12:03

Briuselis uždraudė surengti antiislamiškas eitynes neramiame Molenbeko rajone

BNS 2016.03.31 12:03

Briuselio Molenbeko rajono merė trečiadienį pranešė, kad ultradešiniesiems ekstremistams buvo uždrausta surengti planuotas antiislamiškas eitynes toje neramioje Belgijos sostinės dalyje, mieste tebetvyrant didelei įtampai po praeitą savaitę įvykdytų mirtininkų sprogdinimų.

Prancūzų ultradešiniosios jaunimo grupuotės „Generation Identitaire“ nariai savo tinklalapyje paskelbė pranešimą, prašydami savo šalininkų šeštadienį susirinkti Molenbeke ir dalyvauti eitynėse, kurių šūkis – „Išvarykime islamistus!“

Neturtingas Molenbeko rajonas, kuriame gyvena daugiausiai imigrantai, seniai laikomas islamo ekstremizmo židiniu, o pernai lapkritį Paryžiuje įvykdytų teroro atakų pagrindinis įtariamasis anksčiau šį mėnesį buvo ten suimtas šalia savo šeimos namų.

Molenbeko merė Francoise Schepmans sakė, kad sprendimas uždrausti tą demonstraciją buvo priimtas pasitarus su policija ir kitų rajonų merais.

„Jeigu leisime, kad tai būtų surengta, gali įvykti susirėmimų“, – F. Schepmans sakė naujienų agentūrai AFP, baiminantis, kad tie protestai gali išprovokuoti audringas atsakomąsias demonstracijas Molenbeke, kur gyvena daugiausiai musulmonai.

Briuselio regiono administracija paskelbs įsaką, draudžiantį „bet kokią demonstraciją arba atsakomąją demonstraciją, susijusią su tuo raginimu protestuoti“, sakė F. Schepmans padėjėjas Mustafa Eras. Šis draudimas bus taikomas visuose 19 sostinės rajonų.

Tebegedinčioje sostinėje buvo akivaizdžių įtampos ženklų: policija praeitą savaitgalį vandens patrankomis vaikė ultradešiniųjų pažiūrų futbolo aistruolius, kurie skandavo šūkius prieš imigrantus ir trukdė žmonėms, susirinkusiems prie improvizuoto memorialo Briuselio atakų aukoms.

Per kovo 22-ąją surengtus mirtininkų sprogdintojų išpuolius Briuselio oro uoste ir vienoje metropoliteno stotyje. Atsakomybę dėl tų atakų prisiėmė džihadistų grupuotė „Islamo valstybė“.