Pasaulyje

2016.03.31 10:44

Baltieji rūmai: B. al-Assado dalyvavimas Sirijos vienybės vyriausybėje – „atmestinas“

BNS2016.03.31 10:44

Baltieji rūmai trečiadienį pareiškė, kad Sirijos prezidento Basharo al-Assado neturėtų būti jokioje būsimoje pereinamojo laikotarpio vyriausybėje, atkartodami poziciją, kurios laikosi Damasko režimo oponentai karo draskomos šalies viduje.

Reaguodamas į Sirijos prezidento interviu, kuriame jis tvirtino, kad jo režimas turėtų dalyvauti pereinamojo laikotarpio vyriausybės darbe, Baltųjų rūmų atstovas spaudai Joshas Earnestas sakė, kad paties B. al-Assado dalyvavimas – „atmestinas“.

„Nežinau, ar jis mato save būsimoje nacionalinės vienybės vyriausybėje. Akivaizdu, mums tai būtų atmestina“, – sakė jis.

Nesutarimai dėl B. al-Assado politinės ateities yra viena priežasčių, dėl kurių įstrigo diplomatinės pastangos užbaigti prieš penkerius metus prasidėjusį brutalų pilietinį karą Sirijoje.

B. al-Assadas interviu Rusijos valstybinei naujienų agentūrai „RIA Novosti“ pareiškė, jog būtų logiška, kad naujoje administracijoje būtų atstovaujama nepriklausomoms jėgoms, opozicijos jėgoms ir jėgoms, kurios lojalios dabartinei vyriausybei.

Tačiau B. al-Assadas atmetė opozicijos reikalavimus, kad vyriausybė būtų suformuota jam nedalyvaujant, tvirtindamas, kad toks pereinamojo laikotarpio valdžios organas, kokio nori opozicija, būtų „nelogiškas ir antikonstitucinis“.

„Nei Sirijos konstitucijoje, nei jokios kitos pasaulio valstybės konstitucijoje nėra numatyta nieko panašaus, ką būtų galima pavadinti pereinamojo laikotarpio valdžios organu“, – sakė jis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt