Pasaulyje

2016.03.31 08:49

A. Merkel populiarumas grįžta

LRT RADIJAS, LRT.lt2016.03.31 08:49

Naujausios apklausos rodo, kad Vokietijos kanclerės Angelos Merkel populiarumas palaipsniui grįžta. Apžvalgininkai mano, kad tai lemia nuosekli ir ryžtinga kanclerės politika pabėgėlių klausimu.

Nors kanclerė ir toliau užima tik trečiąją vietą populiariausių Vokietijos politikų reitinge po užsienio reikalų ministro Franko-Walterio Steinmeierio bei finansų ministro Wolfgango Schäublės, jos asmeninis populiarumas vėl auga.

Pastarųjų savaičių apklausų duomenimis, Angelos Merkel politiką pabėgėlių klausimu ir vėl palaiko kiek daugiau nei pusė apklaustųjų – 53 procentai. Keletą mėnesių iš eilės šis rodiklis viršydavo vos 40 procentų.

Dar didesnė dalis apklaustųjų – du trečdaliai – mano, jog A. Merkel atvirų durų pabėgėliams nuostata yra sėkmingesnė nei Bavarijos krikdemų vadovo Horsto Seehoferio reikalavimai įvesti priimamų pabėgėlių kontingentą. Pastariesiems sėkmę pranašauja tik 28 procentai.

Politikos apžvalgininkai mano, jog sugrįžtanti piliečių palankumą lemia būtent nepalūžtantis kanclerės ryžtas. Angela Merkel nepaisant visko tęsia savo pradėtą pabėgėlių priėmimo strategiją, taip pat stiprina nelegalių imigrantų išsiuntimą iš Europos Sąjungos ribų, prie ko priskiriamas ir sandėris su Turkija.

Visgi kai kuriuose Vokietijos regionuose nepasitenkinimas A. Merkel politika lemia ganėtinai radikalios partijos „Alternatyva Vokietijai“ sėkmę. Šioji susilaukia net 12 procentų apklaustųjų palankumo. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt