Pasaulyje

2021.01.15 07:08

Naujausia informacija. JK uždaro visus kelionių koridorius į šalį – prieš kelionę teks pateikti neigiamą COVID-19 testą

nuo COVID-19 mirė daugiau nei 2 mln. žmonių; atnaujinta 20.55
BNS, ELTA, LRT.lt2021.01.15 07:08

Jungtinė Karalystė penktadienį paskelbė, kad nuo pirmadienio uždaro visus kelionių koridorius į šalį. Taip siekiama sumažinti grėsmę dėl naujų koronaviruso mutacijų patekimo į šalį.

Visi, norintys patekti į JK turės pateikti prieš kelionę neigiamą COVID-19 testą.

Visi, norintys patekti į JK turės pateikti prieš kelionę neigiamą COVID-19 testą.

Šis draudimas skirtas užkardyti kelią į JK patekti keliautojams iš Pietų Afrikos Respublikos ir Portugalijos, taip pat penktadienį paplitus naujienoms apie naujos koronaviruso atmainos atsiradimą Brazilijoje.

JK premjeras Borisas Johnsonas sako, kad ribojimas galios mažiausiai iki vasario 15 dienos. Konferencijos metu jis tikino, kad dabar būtina imtis griežtų priemonių prieš koronavirusą.

Atvykusiems į JK bus taikoma privaloma 10 dienų izoliacija, nebent praėjus 5 dienoms po izoliacijos jie pateiks neigiamą COVID-19 testą.

Buvo pranešta, kad stiprinama patikra bus ne tik oro uostuose, bet ir kituose kelionių maršrutuose.

Graikija švelnina karantino apribojimus

Graikija nuo pirmadienio pradės gyventi švelnesnio karantino režimu, o mažiau koronaviruso paveiktuose regionuose duris klientams vėl galės atverti dauguma parduotuvių.

„Esame tikri, kad galime švelninti apribojimus“, – parlamento posėdžio metu penktadienį sakė premjeras Kyriakas Mitsotakis, pabrėždamas, kad virusologai leido švelninti karantiną.

Nuo sausio 25 d. taip pat bus atidarytos bažnyčios.

Pasak K. Mitsotakio, pats laikas bent iš dalies atnaujinti ekonominę veiklą, jei tai daryti leidžia virusologai, nes kiekvienas griežto karantino mėnuo Graikijos ekonomikai kainuoja daugiau nei 3 mlrd. eurų.

Ispanijoje užfiksuotas didžiausias infekuotųjų paros prieaugio skaičius

Ispanijoje nuo koronaviruso plitimo pradžios užfiksuoti mažiausiai 2 252 164 užsikrėtimo atvejai. Tokius duomenis penktadienį paskelbė šalies Sveikatos apsaugos ministerija.

Ketvirtadienį žinyba informavo apie 2 211 967 infekuotuosius. Tad per dieną užsikrėtusiųjų skaičius padidėjo 40 197. Tai – maksimalus rodiklis nuo praėjusių metų sausio 31 d., kai Ispanijoje buvo užfiksuotas pirmasis užsikrėtimo atvejis.

Bendras koronaviruso aukų skaičius šalyje pasiekė 53 314. Ministerija nepateikia duomenų apie mirčių skaičių per pastarąsias 24 valandas, tik informuoja, kad per savaitę mirė 828 žmonės.

Nuo COVID-19 pasaulyje mirė daugiau 2 milijonai žmonių

Daugiau nei 2 milijonai žmonių mirė nuo COVID-19 nuo pandemijos pradžios, skelbia Johnso Hopkinso universitetas.

Daugiausiai aukų kol kas koronavirusas pareikalavo JAV – daugiau nei 390 tūkst. Antroje vietoje rikiuojasi Brazilija su 200 tūkst. ir Indija su 150 tūkst. Koronavirusas nustatytas daugiau nei 93 mln. asmenų.

PSO ragina šalis nereikalauti iš užsienio keliautojų pasiskiepijimo įrodymų

Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) ekstremaliųjų situacijų komitetas penktadienį paragino šalis imtis priemonių keliautojų saugumui koronaviruso pandemijos metu užtikrinti, bet paskatino nereikalauti iš keleivių teikti įrodymų, kad jie yra paskiepyti nuo COVID-19.

„Atsižvelgiant į tai, kad vakcinų poveikis mažinant [viruso] plitimą dar nėra žinomas, o dabartinis vakcinų prieinamumas yra pernelyg ribotas, komitetas rekomenduoja šalims nereikalauti iš atvykstančių keliautojų skiepijimo įrodymų“, – nurodoma PSO išplatintame pareiškime.

Augant mirčių nuo COVID-19 skaičiui, Johnsonas ragina gyventojus likti namie

Jungtinės Karalystės (JK) premjeras Borisas Johnsonas penktadienį paragino visuomenę laikytis visuotinio karantino, šią savaitę sumažėjus naujų COVID-19 atvejų, o mirčių skaičiui ir toliau augant.

„Prašau gerai pagalvoti prieš išeinant iš namų, ar tai tikrai yra būtina“, – tviterio paskyroje paskelbtame įraše teigia B. Johnsonas.

Penktadienio vakarą premjeras turėtų dalyvauti spaudos konferencijoje, pastariesiems vyriausybės paskelbtiems duomenims parodžius, kad vidutinis per savaitę užfiksuotų mirčių skaičius išaugo 50 proc. Bendras su COVID-19 siejamų mirčių skaičius JK dabar siekia 86 tūkst. ir yra didžiausias Europoje.

Nuo pandemijos pradžios šalyje iš viso patvirtinta 3,3 mln. užsikrėtimo koronavirusu atvejų, tačiau naujų atvejų skaičius praėjusią savaitę sumažėjo 7 proc.

Šiuo metu JK galioja griežti karantino apribojimai, pagal kuriuos žmonės turėtų pasilikti namuose, išskyrus tuos atvejus, kai keliaujama į darbą, norima pasirūpinti vaikais arba pasportuoti.

Pareigūnai mano, kad naujų atvejų sumažėjo dėl griežto karantino, tačiau jie perspėja, kad turi praeiti nemažai laiko, kol apribojimai paveiks ir mirčių bei COVID-19 pacientų ligoninėse skaičių.

„Skiepas po skiepo mes laimėsime šią kovą prieš COVID-19“, – teigė B. Johnsonas ir pažadėjo, kad vakcinacijos procesas netrukus dar paspartės.

Keliuose Ispanijos regionuose sugriežtinti COVID-19 apribojimai

Keletas Ispanijos regionų penktadienį paskelbė griežtinantys dėl koronaviruso protrūkio įvestus apribojimus.

Madrido regiono valdžia paankstino komendanto valandą – anksčiau ji galiojo nuo vidurnakčio, o nuo pirmadienio gyventojams išeiti iš namų bus draudžiama nuo 23 val., barai ir restoranai turės užsidaryti nuo 22 val. Madride rekomenduojama vengti susibūrimų namuose, taip pat draudžiamas judėjimas tarp 19 savivaldybių.

Aragono regione šiaurės rytuose taip pat draudžiamas judėjimas tarp trijų didžiausių miestų, o centriniuose Kastilijos ir Leono regionuose gyventojai raginami „kiek įmanoma daugiau“ likti namuose, o komendanto valanda buvo paankstinta ir pradės galioti nuo 20 val.

Šiaurinė Baskija taip pat planuoja komendanto valandą skelbti nuo 18 val., kaip daroma kaimyninėje Prancūzijoje.

Visi 17 Ispanijos regionų skelbia atskirus koronaviruso apribojimus, vis dėlto federalinė valdžia galėtų įsikišti, skelbdama tokį visuotinį karantiną, koks įsigaliojo praėjusių metų kovo mėnesį.

Premjero Pedro Sanchezo vyriausybė kol kas atmetė tokią galimybę, teigdama, kad regionuose skelbiamų apribojimų pakanka protrūkiui valdyti.

Trečiadienį Ispanijoje buvo užregistruota beveik 39 tūkst. naujų COVID-19 atvejų – daugiausiai nuo pandemijos pradžios. Ketvirtadienio duomenimis, per parą taip pat buvo patvirtinta 35 tūkst. COVID-19 atvejų.

Švedijos karalius ir karalienė pasiskiepijo nuo koronaviruso

Penktadienį Švedijos karalius Karlas XVI Gustafas ir jo žmona karalienė Sofia buvo paskiepyti pirmąja vakcinos nuo koronaviruso doze. Tai pranešė karališkųjų rūmų spaudos tarnyba.

„Vakcinacija, atlikta karaliaus asmeninio gydytojo patarimu, vyko Stenhamaro rūmuose, kur šiuo metu gyvena karalius ir karalienė“, – sakoma pranešime.

Jo Didenybė paragino pasiskiepyti visus šalies gyventojus. „Visoje mūsų šalyje dabar vyksta didelė vakcinacija nuo COVID-19. Aš tikiuosi, jog kiekvienas, kuris turi galimybę pasiskiepyti, artimiausiais mėnesiais nuspręs tai padaryti, kad kartu ir kuo greičiau įveiktume šį sunkų laikotarpį“, – pareiškė monarchas.

Švedijoje vakcinacija prasidėjo gruodžio 27 d., jau paskiepyta 80 tūkst. žmonių. Vyriausybė užsibrėžė tikslą vakcinuoti visus suaugusius šalies gyventojus šių metų pirmoje pusėje.

Artėjant vakcinacijai Japonijos vyriausybė davė nurodymą parūpinti 10 tūkst. šaldymo kamerų

Japonijos sveikatos apsaugos, darbo ir gerovės ministerija davė nurodymą aprūpinti itin stipraus šaldymo kameromis skiepijimo nuo koronaviruso vietas. Tai penktadienį pranešė naujienų agentūra „Kyodo“.

Žinybos atstovai įpareigojo prefektūrų valdžią sumontuoti tokią įrangą socialinėse ir medicinos įstaigose, kur bus priimami gyventojai. Pagal reikalavimus, šaldymo kameros turi užtikrinti minus 75 laipsnių temperatūrą. Jų bendras skaičius sieks 10 tūkst.

Japonijos vyriausybė tikisi pradėti gyventojų vakcinaciją iki vasario pabaigos. Per pirmąjį etapą ji turėtų aprėpti apie 50 mln. žmonių. Kaip pažymėjo laikraštis „Yomiuri“, pirmiausia bus paskiepyta apie 4 mln. medicinos ir socialinių darbuotojų, kurie dažniausiai bendrauja su pacientais.

Po to bus vakcinuojami vyresni kaip 65 metų amžiaus žmonės, kurių šalyje yra maždaug 36 mln. Vėliau skiepų sulauks 8,2 mln. japonų, sergančių lėtinėmis ligomis. Jiems bus pasiūlyta savarankiškai paduoti prašymus dėl vakcinacijos. Prie pirmiausia skiepijamų gyventojų neketinama priskirti nėščių moterų, kadangi Japonijoje kol kas neturima patvirtintų duomenų, kaip jas veikia vakcinos.

Praėjusių metų gruodžio 18 d. JAV farmacijos kampanija „Pfizer“ kreipėsi į Japonijos sveikatos apsaugos, darbo ir gerovės ministeriją, prašydama sertifikuoti jos sukurtą vakciną nuo koronaviruso. Jei sprendimas bus teigiamas, „Pfizer“ vakcina taps pirmuoju preparatu nuo koronaviruso, kurį bus leista naudoti Japonijoje.

Briuselis pritaria, kad ES būtų išduodami skiepų nuo COVID-19 pasai

Briuselis palaiko skiepų pažymų nuo koronaviruso paskiepytiems asmenims išdavimo idėją, penktadienį pareiškė Europos Komisijos vadovė Ursula von der Leyen, tačiau neskubėjo atsakyti, ar juos turintieji gaus kokių nors privilegijų.

„Turėti pažymą, kad esi paskiepytas – medicininė prievolė“, – U. von der Leyen sakė žurnalistams prieš kelionę į Portugalijos sostinę, palaikydama Graikijos ministro pirmininko Kiriako Micotakio pateiktą pasiūlymą.

Tačiau ji pridūrė, jog tai, „ar jis suteiks pirmenybę ar prieigą prie tam tikrų prekių, yra politinis ir teisinis sprendimas, kurį reikia aptarti Europos lygmeniu“.

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) gruodį pranešė apie planus išduoti skaitmenines skiepų pažymas, valstybėms pradėjus vakcinacijos nuo COVID-19 kampaniją.

Tačiau, nepaistant vakcinuotų asmenų registravimo, PSO ekspertai „nerekomenduoja imuniteto pasų“, galinčių patvirtinti, kad jo turėtojas yra atsparus COVID-19 infekcijai, nes ja persirgo arba buvo paskiepytas, nurodė PSO Europos skyriaus vyresnioji nepaprastųjų padėčių valdymo pareigūnė Catherine Smallwood.

Technologijų srityje pažengusi Estija pernai pradėjo bandyti mobiliąją programėlę, galinčią veikti kaip skaitmeninis „imuniteto pasas“. Antikūnų turintys programėlės vartotojai galėtų naudotis ja, deklaruodami savo darbdaviams arba kitoms suinteresuotoms šalims, jog rizika užsikrėsti nuo jų yra, kaip manoma, mažesnė.

Graikijos premjeras K. Micotakis antradienį paragino ES sukurti „standartizuotą“ vakcinacijos pažymėjimą, siekiant paskatinti pandemijos smarkiai sugniuždytą turizmą.

„Žmonės, kurie pasiskiepijo, turėtų keliauti laisvai“, – parašė K. Micotakis EK vadovei ir pridūrė, kad tai yra „skubus“ klausimas.

Šuolis Kinijoje – nustatyta daugiausiai COVID-19 atvejų nuo kovo

Kinijoje naujų koronaviruso atvejų skaičius išaugo labiausiai nuo kovo. Per 24 valandas patvirtintos 144 naujos COVID-19 infekcijos, pranešė Nacionalinė sveikatos komisija. Tai yra didžiausias skaičius nuo 2020 metų kovo 1 dienos. Para anksčiau registruotų atvejų buvo 135, informuoja agentūra „Reuters“.

Komisijos duomenimis, 135 nauji atvejai yra vietinės infekcijos, iš kurių 90 nustatyta Hebėjaus provincijoje aplink sostinę Pekiną ir dar 43 – šiaurės rytinėje Heilongdziango provincijoje.

Oficialiais duomenimis, bendras infekcijų skaičius siekia 87 988. Mirčių yra 4 635.

Atnaujinta 14.27

Latvijoje per pastarąją parą patvirtinti 1 084 nauji koronavirusinės infekcijos atvejai, taip pat mirė 15 anksčiau užsikrėtusių žmonių, penktadienį pranešė Ligų prevencijos ir kontrolės centras.

Iš 12 453 praėjusią parą atliktų testų 8,8 proc. atsakymas buvo teigiamas.

Nuo pandemijos pradžios Latvijoje patvirtinti 54 066 COVID-19 atvejai ir mirė 935 COVID-19 pacientai.

Sergamumas koronavirusine infekcija Latvijoje per pastarąsias dvi savaites siekia 652,7 atvejo 100 tūkst. gyventojų.

Padėtis Baltarusijoje

Baltarusijoje per pastarąją parą nustatytas 1 941 naujas koronavirusinės infekcijos atvejis, taip pat mirė 10 anksčiau užsikrėtusių žmonių, penktadienį pranešė Sveikatos apsaugos ministerija.

Ankstesnę parą buvo skelbta apie 1 967 naujus užsikrėtimo atvejus ir 10 pacientų mirtį.

Stebėtojai abejoja oficialiais Minsko duomenimis ir mano, kad tikrasis infekcijos paplitimo mastas šalyje gali būti didesnis.

Bendras šalyje patvirtintų COVID-19 atvejų skaičius padidėjo iki 221 604.

Ministerijos duomenimis, bendras COVID-19 aukų Baltarusijoje skaičius išaugo iki 1 564.

Iš šalies gydymo įstaigų per parą buvo išrašyti 2 054 COVID-19 pacientai, o bendras jų skaičius nuo pandemijos pradžios padidėjo iki 204 500.

Atnaujinta 12.49

Izraelyje toliau fiksuojami labai dideli naujų COVID-19 atvejų skaičiai. Per praėjusią parą šalyje užregistruoti 9 172 nauji užsikrėtimo atvejai, ir tai jau ketvirta para iš eilės, kai per parą nustatoma daugiau kaip 9 tūkst. naujų atvejų.

Palyginimui, Vokietijoje, kurios gyventojų skaičius yra devynis kartus didesnis nei Izraelio, praėjusią parą nustatyti 22 368 nauji koronaviruso infekcijos atvejai. Izraelyje gyvena kiek daugiau nei 9 mln. žmonių.

Šalyje šiuo metu galioja jau trečias griežtas karantinas, ribojamas judėjimas. Žmonės negali nutolti nuo namų didesniu nei 1 km spinduliu.

Ekspertai viliasi, kad karantinas ir skiepijimo nuo COVID-19 kampanija, kuri prasidėjo beveik prieš mėnesį, greitai duos rezultatų. Pirmąją vakcinos dozę jau gavo šiek tiek daugiau kaip 2 mln. izraeliečių.

Atnaujinta 12.03

Lenkijoje per praėjusią parą nustatyti 7 795 nauji koronavirusinės infekcijos atvejai, taip pat mirė 386 anksčiau užsikrėtę pacientai, visuomeninis radijas penktadienį citavo šalies sveikatos apsaugos tarnybų informaciją.

Ankstesnę dieną buvo skelbta apie nustatytus 9 436 naujus COVID-19 atvejus ir 381 paciento mirtį.

Sveikatos apsaugos ministerijos naujausi duomenys rodo, kad nuo pandemijos pradžios šalyje iš viso patvirtinta 1 422 320 užsikrėtimo koronavirusu atvejų, 32 844 užsikrėtę žmonės mirė.

Ministerija penktadienį ryte informavo, kad šalies ligoninėse šiuo metu gydomi 16 083 COVID-19 pacientai, iš kurių 1 628 reikalingas dirbtinis plaučių vėdinimas.

Iki šiol Lenkijoje persirgę koronavirusine infekcija pasveiko 1 164 650 žmonių, iš jų 8 827 tūkst. – per pastarąją parą, nurodė ministerija.

Ketvirtadienį buvo skelbta, kad Lenkijoje pradėjus masinę skiepijimo nuo COVID-19 kampaniją pirmąją iš dviejų būtinų vakcinos dozių jau gavo 369 212 žmonių. Penktadienio duomenų Sveikatos apsaugos ministerija kol kas nepaskelbė.

Atnaujinta 11.58

Europoje oficialiai patvirtintų koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejų skaičius penktadienį perkopė 30 mln., rodo agentūros AFP surinkti oficialūs duomenys.

Ši zona, apimanti 52 šalis, įskaitant Rusiją, yra labiausiai koronaviruso paveikta zona pasaulyje pagal užsikrėtimų skaičių. Po jos rikiuojasi JAV ir Kanada – 23 994 507 atvejai, Lotynų Amerikos ir Karibų jūros regionas – 16 989 628 susirgimai ir Azija – 14 485 588 atvejai.

Gruodžio 17-ąją Europoje mirčių nuo koronavirusinės infekcijos skaičius perkopė pusės milijono ribą.

Padėtis Estijoje

Estijoje per praėjusią parą atlikus 4 295 testus nustatyti 476 nauji koronavirusinės infekcijos atvejai, taip pat mirė penki anksčiau užsikrėtę pacientai, penktadienį pranešė sveikatos apsaugos tarnybos.

Ankstesnę dieną buvo skelbta apie 632 naujus COVID-19 atvejus ir 10 pacientų mirtį.

Sergamumas COVID-19 per pastarųjų dviejų savaičių laikotarpį Estijoje siekia 578,64 atvejo 100 tūkst. gyventojų.

Penktadienį ryte šalies ligoninėse buvo gydomi 385 COVID-19 pacientai, iš jų 44 – intensyviosios terapijos skyriuose. Dirbtinis plaučių ventiliavimas buvo reikalingas 27 ligoniams.

Nuo pandemijos pradžios Estijoje koronavirusinė infekcija nustatyta 36 096 žmonėms, iš jų 316 mirė, 25 553 pasveiko.

Šalyje vakcinos nuo pandeminio koronaviruso pirmąja doze paskiepyti 16 677 žmonės.

Atnaujinta 09.29

Epidemiologinė situacija Jungtinėse Valstijose lieka sudėtinga. Per parą šalyje mirė 3 973 koronavirusu užsikrėtę pacientai. Tai yra trečias aukščiausias rodiklis, rodo „New York Times" (NYT) duomenys.

Bendras mirčių skaičius JAV išaugo iki 388 785. Iki šiol daugiausia mirčių – 4 406 – buvo registruota trečiadienį. Vien tik šią savaitę šalyje jau priskaičiuota daugiau kaip 14 000 nuo koronaviruso mirusių žmonių.

NYT duomenimis, per 24 valandas virusas nustatytas dar 238 391 žmogui. Bendras infekuotųjų skaičius išaugo iki daugiau kaip 23,3 mln.

Atnaujinta 09.27

Ukrainoje per pastarąją parą patvirtinti 8 199 nauji koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejai, taip pat mirė 166 anksčiau užsikrėtę žmonės, penktadienį pranešė sveikatos apsaugos ministras Maksymas Stepanovas.

Ketvirtadienį buvo skelbta apie 7 925 naujus COVID-19 atvejus ir 162 pacientų mirtį.

M. Stepanovas per "Facebook" parašė, kad per ankstesnę parą buvo hospitalizuoti 2 152 užsikrėtusieji koronavirusu, o dar 10 328 pasveiko.

Nuo pandemijos pradžios Ukrainoje nustatyti iš viso 1 146 963 koronavirusinės infekcijos atvejai, 20 542 pacientai mirė, 847 391 pasveiko.

Atnaujinta 09.08

Ukrainoje – 8,2 tūkst. naujų COVID-19 atvejų, 166 pacientai mirė

Ukrainoje per pastarąją parą patvirtinti 8 199 nauji koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejai, taip pat mirė 166 anksčiau užsikrėtę žmonės, penktadienį pranešė sveikatos apsaugos ministras Maksymas Stepanovas.

Ketvirtadienį buvo skelbta apie 7 925 naujus COVID-19 atvejus ir 162 pacientų mirtį.

M. Stepanovas per "Facebook" parašė, kad per ankstesnę parą buvo hospitalizuoti 2 152 užsikrėtusieji koronavirusu, o dar 10 328 pasveiko.

Nuo pandemijos pradžios Ukrainoje nustatyti iš viso 1 146 963 koronavirusinės infekcijos atvejai, 20 542 pacientai mirė, 847 391 pasveiko.

Vokietijoje patvirtintų COVID-19 atvejų skaičius viršijo 2 mln.

Vokietijoje bendras patvirtintų koronavirusinės infekcijos atvejų skaičius viršijo 2 mln., penktadienį pranešė pagrindinė šalies užkrečiamųjų ligų tyrimo institucija.

Roberto Kocho instituto (RKI) duomenimis, daugiausiai gyventojų turinčioje Europos šalyje per pastarąją parą nustatyti 22 368 nauji COVID-19 atvejai, o bendras jų skaičius nuo pandemijos pradžios išaugo iki 2 000 958.

Be to, per parą mirus dar 1 113 koronavirusu užsikrėtusių žmonių pandemijos aukų skaičius Vokietijoje padidėjo iki 44 994.

Atnaujinta 08.44

Izraelyje nuo COVID-19 paskiepyta jau per 2 mln. žmonių

Izraelyje pirmąja vakcinos nuo COVID-19 doze paskiepytų žmonių skaičius ketvirtadienį perkopė 2 mln. ribą. Šalies premjeras Benjaminas Netanyahu pareiškė, kad „tunelio gale matyti šviesa“.

Pasak premjero, Izraelis „taps pirmąja šalimi, išėjusia iš koronaviruso krizės“.

Pats B. Netanyahu tapo pirmuoju Izraelyje paskiepytu žmogumi. Gruodžio 19 d. B. Netanyahu buvo suleista pirmoji „Pfizer-BioNTech“ sukurtos vakcinos dozė.

Šalies Sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, maždaug 110 tūkst. žmonių jau gavo ir antrąją vakcinos dozę.

Izraelis praėjusį mėnesį pradėjo masinio skiepijimo kampaniją, o praėjusį sekmadienį jau pradėjo skiepyti ir antromis dozėmis.

Nors 9 mln. gyventojų turinčiame Izraelyje sparčiai vykdoma skiepijimo kampanija, pastaruoju metu smarkiai padaugėjo kasdien patvirtinamų naujų užsikrėtimo koronaviruso infekcija atvejų. Tris paras iš eilės Izraelis patvirtino po daugiau kaip 9 tūkst. naujų COVID-19 atvejų.

Šalyje šiuo metu galioja jau trečias nacionalinis karantinas, iš viso Izraelyje koronavirusu užsikrėtė 523 tūkst., mirė 3 850 žmonių.