Pasaulyje

2021.01.15 00:50

Bidenas paskelbė apie beveik 2 trln. dolerių paketą ekonomikai stiprinti

atnaujinta 10.16
LRT RADIJAS, BNS2021.01.15 00:50

Išrinktasis Jungtinių Valstijų prezidentas Joe Bidenas pristatė planą, kaip bus paskirstyti beveik du trilijonai dolerių šalies ekonomikai stiprinti. Planas apims daugybę sričių.

J. Bidenas siūlo minimalų valandos atlygį didinti iki 15-os dolerių, taip pat siekia padėti labiausiai pandemijos paveiktiems šalies regionams, tikisi greičiau saugiai sugrąžinti vaikus į mokyklas ir pradėti plataus masto skiepijimo kampaniją.

„Turime veikti dabar ir ryžtingai. Kuo daugiau žmonių paskiepysime ir tai padarysime greičiau, tuo daugiau gyvybių išsaugosime ir paliksime pandemiją už nugaros. Mes tai įveiksime drauge. Per naktį to nepadarysime, nepasieksime ir būdami susiskaldę. Vienintelis būdas tai padaryti yra veikti susivienijus. Turime veikti kaip bičiuliai, kaimynai, kaip Jungtinės Amerikos Valstijos“, – teigė J. Bidenas.

Tačiau išrinktojo prezidento aplinka teigia, kad iškart po inauguracijos jis ketina pristatyti ir antrą pagalbos planą, kad padėtų į vis gilesnę krizę klimpstančiai Amerikai. Skelbiama, kad vien per pirmąją šių metų savaitę naujų bedarbių skaičius siekė beveik milijoną – daugiausiai nuo pernai rugpjūčio mėnesio.

„Šių investicijų į darbo vietas, rasinę lygybę grąža užkirs kelią ilgalaikei ekonominei žalai, o nauda smarkiai viršys išlaidas“, – kalbėjo J. Bidenas Delavero valstijos Vilmingtono mieste, kuriame gyvena.

„Šiuo krizės metu... negalime sau leisti neveikti“, – pridūrė jis.

Senato demokratų daugumos lyderis Chuckas Schumeras ir Atstovų Rūmų pirmininkė Nancy Pelosi sveikino J. Bideno planą ir žadėjo pateikti jį įstatymų leidėjams.

„Iškart imsimės darbo paversti išrinktojo prezidento Joe Bideno viziją teisės aktu, kurį priims abeji rūmai ir kuris įsigalios, kai bus pasirašytas [prezidento]", – nurodė Ch. Schumeras ir N. Pelosi bendrame pareiškime.

Tačiau tai tėra tik pirmas žingsnis. Pareigūnai sakė, kad J. Bidenas greitu metu po savo inauguracijos planuoja pristatyti įstatytų leidėjams antrą „atsigavimo“ planą, kuris bus skirtas įdarbinimui skatinti ir kovai su klimato kaita.

„Naudosime mokesčių mokėtojų dolerius Amerikai atkurti. Pirksime amerikietiškus produktus, remsime milijonus darbo vietų Amerikos gamybos sektoriuje, stiprinsime savo konkurencingumą vis labiau konkurencingame pasaulyje“, – sakė J. Bidenas.

Populiariausi