Pasaulyje

2021.01.14 16:12

Du tūkstančius nuo genocido pabėgusių rohinjų talpinančioje stovykloje Bangladeše gaisras sunaikino šimtus lūšnų

BNS2021.01.14 16:12

Bangladeše namų neteko per 2 tūkst. rohinjų, gaisrui paryčiais sunaikinus daugiau nei 500 lūšnų, ketvirtadienį pranešė pareigūnai.

Per maždaug 2 val. vietos (trečiadienį 22 val. Lietuvos) laiku Najaparos stovykloje kilusią nelaimę niekas nežuvo, bet mažiausiai 10 žmonių buvo sužeisti gelbėdamiesi nuo liepsnų, informavo Bangladešo pabėgėlių reikalų komisaras Rezwanas Hayatas.

„Namai buvo pastatyti iš skardos ir bambuko. Nedelsdami pristatėme nukentėjusiesiems šilto maisto ir bambuko bei brezento, kad jie atstatytų savo namus“, – sakė jis.

Pasak komisaro, įtariama, jog gaisrą sukėlė dujų balionas, naudotas daugelio stovyklos gyventojų maisto gaminimui.

Pietryčių Bangladeše įsikūrusioje Najaparos stovykloje gyvena dešimtys tūkstančių iš Mianmaro kilusių rohinjų pabėgėlių; nemažai jų ten yra nuo 10-ojo dešimtmečio.

Kitose purvinose ir sausakimšose stovyklose tame rajone gyvena beveik 900 tūkst. rohinjų, kurių dauguma 2017 metais pabėgo nuo brutalios Mianmaro kariuomenės puolimo kampanijos.

Humanitarinės organizacijos „Save the Children“ (Gelbėkit vaikus) Bangladešo skyriaus direktorius Onno van Manenas pažymėjo, kad minimas gaisras tapo „dar vienu skaudžiu smūgiu rohinjams, jau daugelį metų išgyvenantiems neapsakomus sunkumus“.

„Tai dar vienas siaubingas priminimas, kad stovyklose įstrigusių vaikų... laukia niūri ateitis – mažai judėjimo laisvės, nepakankamos galimybės gauti išsilavinimą, skurdas, rimti pavojai saugumui ir prievarta, tokia kaip vaikų vedybos“, – pridūrė O. van Manenas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt