Naujienų srautas

Pasaulyje2016.03.30 20:13

Atmeta planus įgyvendinti po atakų Paryžiuje inicijuotas konstitucines reformas

BNS 2016.03.30 20:13

Prancūzijos prezidentas Francois Hollande'as trečiadienį paskelbė, kad atsisako planų įgyvendinti konstitucines reformas, kurias inicijavo po pernai lapkričio 13 dieną Paryžiuje įvykdytų atakų, įskaitant priemonę, numatančią atimti pilietybę iš asmenų, nuteistų už terorizmą.

„Kompromisas, regis, nepasiekiamas“, – pareiškė F.Hollande'as po to, kai aukštiesiems ir žemiesiems parlamento rūmams nepavyko sutarti dėl reformų, kurias valstybės vadovas pristatė po 130 gyvybių nusinešusių išpuolių Paryžiuje.

„Taip pat atkreipiu dėmesį, kad opozicija nusistačiusi prieš bet kokią konstitucijos peržiūrą. Man labai gaila dėl tokio požiūrio“, – sakė jis.

F. Hollande'as taip pat pažymėjo, kad nors jam teko atsisakyti reformų planų, jis „neišsižadės įsipareigojimų, duotų... siekiant užtikrinti mūsų šalies saugumą“.

Siūlymas atimti pilietybę iš nuteistų teroristų, kurie turi dvi pilietybes, Prancūzijoje sukėlė karštus politinius debatus. Kraštutiniai dešinieji entuziastingai pritarė šiam žingsniui, bet kai kurie kairiųjų politikai jį vadino visuomenę skaldančia priemone.

Kritikų teigimu, toks žingsnis piliečius padalytų į dvi klases — dvi pilietybes turinčius asmenis, kurie galėtų prarasti Prancūzijos pilietybę, ir Prancūzijos piliečius, kuriems tokia galimybė negrėstų. Tad toks padalijimas kirstųsi su lygybės principu, įtvirtintu Prancūzijos konstitucijoje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi