Pasaulyje

2016.03.30 15:21

Teismas leido aštuonioms dienoms sulaikyti „EgyptAir“ lėktuvo užgrobėją

BNS2016.03.30 15:21

Vyras, kaltinamas užgrobęs oro bendrovės „EgyptAir“ lėktuvą ir privertęs jį nutupdyti Kipre, trečiadienį pirmą kartą stojo prieš teismą, kuris leido jį sulaikyti aštuonioms dienoms.

Policijos atstovai Larnakos teisme sakė, kad 58 metų egiptiečiui Seif El-Dinui Mohamedui Mostafai gali būti pareikšti kaltinimai dėl užgrobimo, žmonių pagrobimo turint tikslą nugabenti juos į nežinomą vietą, neatsargaus ir pavojingo elgesio bei antiteroristinio įstatymo pažeidimų.

Seif El-Dinas Mohamedas Mostafa teisme nekalbėjo. Tačiau išlipęs iš policijos automobilio jis parodė pergalės ženklą žurnalistams, susirinkusiems į posėdį, vykusį teismo rūmuose, kurie yra mažiau nei kilometro atstumu nuo Larnakos oro uosto, kur antradienį vyko įkaitų drama.

Seif El-Dinui Mohamedui Mostafai, kurio buvusi žmona gyvena Kipre, oficialūs kaltinimai iki kito teismo posėdžio nebus pareikšti. Tik po to jis galės padaryti kaltinamojo pareiškimą.

Kipro pareigūnai apibūdino Mostafą kaip „psichologiškai nestabilų“ asmenį ir sakė, kad ši byla „nesusijusi su terorizmu“.

Pareigūnai sako, kad vyro motyvai buvo asmeniniai, susiję su jo buvusia žmona, gyvenančia Kipre.

Vienas policijos atstovas sakė, kad sulaikytas įtariamasis policininkams pareiškė: „Kaip reikėtų pasielgti žmogui, kuris nėra matęs žmonos bei vaikų 24 metus, o Egipto valdžia jam to neleis?“

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt