Pasaulyje

2021.01.14 09:43

Dar vienas socialinis tinklas „išjungė“ Trumpą – „Snapchat“ panaikino JAV prezidento paskyrą

BNS2021.01.14 09:43

Socialinis tinklas „Snapchat“ trečiadienį paskelbė visam laikui uždaręs JAV prezidento Donaldo Trumpo paskyrą, nors prezidento sąjungininkai piktinasi jo atribojimu nuo interneto.

D. Trumpas neteko beveik visų galimybių naudotis socialine žiniasklaida, kai jo šalininkų minia sausio 6 dieną šturmavo JAV Kapitolijų ir sukėlė ten kruvinas riaušes.

Operatoriai baiminasi, kad D. Trumpas galėtų pasinaudoti savo paskyra „Snapchat“ tolesniems neramumams kurstyti prieš išrinktojo prezidento Joe Bideno inauguraciją sausio 20 dieną.

„Praėjusią savaitę paskelbėme, kad neribotam laikui sustabdome prezidento Trumpo „Snapchat“ paskyrą, – nurodė „Snapchat“, atsakydamas į naujienų agentūros AFP klausimą. – Visuomenės saugumo labui, remdamiesi jo bandymais skleisti dezinformaciją, neapykantos žodį, kurstyti smurtą – tai akivaizdūs mūsų gairių pažeidimai – priėmėme sprendimą visam laikui uždaryti jo paskyrą.“

Po D. Trumpo šalininkų minios siautėjimo Kapitolijuje socialinės žiniasklaidos tinklai, tarp jų „Facebook“, „Twitter“ ir „YouTube“, pradėjo drausti prezidentui naudotis jų platformomis.

„Google“ ir „Apple“ iš savo mobiliųjų programėlių parduotuvių pašalino programėlę „Parler“, nurodydamos, kad šis dešiniosios pakraipos socialinis tinklas leidžia vartotojams propaguoti smurtą. „Parler“ tapo prieglobsčiu kraštutinių dešiniųjų pažiūrų asmenims, tvirtinantiems, kad kitose socialinės žiniasklaidos platformose jie susiduria su cenzūravimu.

Technologijų milžinės „Amazon“ interneto padalinys vėliau pašalino „Parler“ iš savo duomenų centrų, iš esmės priversdamas šį socialinį tinklą išsijungti dėl serverių trūkumo.

„Nesidžiaugiu ir nesididžiuoju, kad turėjome uždrausti „realDonaldTrump“ tviteryje, ar tuo, kaip prie to priėjome“, – trečiadienį parašė „Twitter“ vadovas Jackas Dorsey.

„Po aiškaus įspėjimo, kad imtumėmės šių veiksmų, padarėme sprendimą pagal visą turėtą informaciją, pagrįstą grasinimais fiziniam saugumui tviteryje ir ne tik jame“, – nurodė jis.

Tokie sprendimai papiktino ištikimus D. Trumpo, kuriam Atstovų Rūmai trečiadienį inicijavo apkaltą dėl maišo kurstymo, gynėjus.

Teksaso generalinis prokuroras Kenas Paxtonas trečiadienį sakė reikalaujantis „Amazon“, „Apple“, „Facebook“, „Google“ ir „Twitter“ paaiškinti, kodėl D. Trumpas nepriimamas jų platformose.

K. Paxtonas tvirtino, kad „tikriausiai koordinuotas“ D. Trumpo pašalinimas iš platformų „nutildo tuos, kurių kalbos ir politiniai įsitikinimai neatitinka didžiųjų technologijų kompanijų lyderių“ įsitikinimų.

Teksaso generalinis prokuroras iškvietė technologijų kompanijas paaiškinti savo politikos ir praktikos dėl turinio tvarkymo ir, konkrečiai, „Parler“.