Pasaulyje

2021.01.14 07:25

Naujausia informacija. Prancūzijoje nuo šeštadienio 18 val. įvedama komendanto valanda

atnaujinta 21.06
BNS, ELTA2021.01.14 07:25

Visoje Prancūzijoje nuo šeštadienio 18 val. pradės galioti komendanto valanda. Tokiu būdu siekiama kovoti su koronaviruso plitimu šalyje, ketvirtadienį paskelbė premjeras Jeanas Castexas.

Ši priemonė galios mažiausiai dvi savaites, teigė premjeras. Anksčiau daugumoje šalies teritorijų iš namų buvo draudžiama išeiti po 20 val., o keletoje koronaviruso labiausiai paveiktų vietų jau galiojo komendanto valanda nuo 18 val.

Premjeras teigė, kad naujų atvejų po švenčių, kaip baimintasi, smarkiai nepadaugėjo, tačiau sveikatos situacijai pablogėjus nedelsiant būtų įvesti nauji koronaviruso apribojimai. Situacija Prancūzijoje yra valdoma, tačiau vis dar labai trapi, teigė jis.

Mokyklos šalyje ir toliau lieka atviros, tačiau sportuoti patalpose buvo ir vėl uždrausta.
Spaudos konferencijoje J. Castexas taip pat sakė, kad į Prancūziją iš ES nepriklausančių valstybių atvykstantys keliautojai turės pateikti neigiamą ne anksčiau nei prieš 72 val. atlikto koronaviruso testo rezultatą ir saviizoliuotis septynioms dienoms, o po jų pasidaryti dar vieną testą.

Estijos Vyriausybė ketina gegužę pradėti masinę vakcinaciją nuo koronaviruso

Estijos Vyriausybė ketina gegužę pradėti skiepyti nuo koronaviruso visus to pageidaujančius gyventojus. Tai ketvirtadienį pranešė šalies socialinių reikalų ministras Tanelis Kiikas.

„Per pirmąjį ketvirtį mes paskiepysime visus priešakinės linijos darbuotojus, - sakė jis. – Nuo gegužės mūsų tikslas bus suteikti galimybę nemokamai pasiskiepyti visiems Estijos gyventojams“.

Vakcinacija nuo koronaviruso Estijoje prasidėjo gruodžio 27 d. Pasak ministro, iki šiol šalyje paskiepyta beveik 15 tūkst. žmonių.

Anksčiau Estija užsisakė 1,33 mln. Didžiosios Britanijos ir Švedijos kompanijos „AstraZeneca“ sukurtos vakcinos dozių, 300 tūkst. „Janssen“ vakcinos dozių ir 603 876 „Pfizer“ ir „BioNTech“ kompanijų vakcinos dozes. Trečiadienį Estiją pasiekė pirmoji JAV kompanijos „Moderna“ sukurtos vakcinos siunta, kurią sudaro 1 200 dozių. Nuo pandemijos pradžios Estijoje koronavirusu užsikrėtė 35 621 žmogus, mirė 311 infekuotųjų.

PSO ekspertai jau Uhane – tirs koronaviruso kilmę

Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) ekspertų komanda ketvirtadienį atvyko į Kinijos centrinėje dalyje esantį Uhano miestą pradėti smarkiai politizuoto tyrimo, per kurį aiškinsis pandeminio koronaviruso kilmę.

Tuo metu Kinija pranešė apie pirmąjį per aštuonis mėnesius mirties nuo koronavirusinės infekcijos atvejį.

Žinios. PSO ekspertai vizito Kinijoje metu pradeda COVID-19 ištakų tyrimą

Dešimt mokslininkų, kurių misijos buvo laukiama daug mėnesių, prieš pradėdami darbą Uhane turės dvi savaites praleisti karantine.

Naujasis koronavirusas pirmiausia buvo aptiktas Uhano mieste praėjusių metų pabaigoje. Užkratas greitai išplito už Kinijos sienų, visame pasaulyje sukeldamas chaosą ir paralyžiuodamas ekonomikas. Per kiek daugiau nei metus nuo COVID-19 pasaulyje mirė beveik 2 mln. žmonių.

Valstybinio transliuotojo CGTN parodytame reportaže buvo matyti lėktuvas, iš Singapūro atskraidinęs PSO ekspertus, kuriuos pasitiko apsauginius kostiumus dėvėję kinų pareigūnai

Ekspertai savo misiją pradeda, kai Kinijos šiaurėje daugiau kaip 20 mln. žmonių vėl gyvena karantino sąlygomis, o vienoje iš provincijų paskelbta ekstremalioji padėtis, šalyje vėl sparčiai gausėjant užsikrėtimo atvejų. Kelis ankstesnius mėnesius sergamumas COVID-19 Kinijoje buvo palyginti mažas.

Kinijai pavyko suvaldyti pirminį COVID-19 protrūkį įvedus virtinę griežtų karantinų ir vykdant masines testavimo kampanijas. Tačiau ketvirtadienį Nacionalinė sveikatos apsaugos komisija pranešė apie 138 naujus užsikrėtimo atvejus – daugiausiai per parą nuo praeitų metų kovo.

Viruso židiniai Kinijoje yra maži, palyginti su daugeliu kitų šalių, besigrumiančių su smarkiai išaugusiu sergamumu ir rekordiniu mirštamumu. Tačiau pirmas mirties atvejis per aštuonis mėnesius, užfiksuotas rytinėje Hebėjaus provincijoje, sukėlė aliarmą Kinijoje.

Pekinas skuba likviduoti vietinius židinius artėjant kinų Naujiesiems metams pagal Mėnulio kalendorių. Įprastai šios šventės metu šimtai milijonų kinų keliauja aplankyti artimųjų ir draugų.

Apie naujausią paciento mirtį nebuvo pateikta jokių detalių, išskyrus faktą, kad šis žmogus mirė Hebėjaus provincijoje, kur vyriausybė yra įvedusi griežtą karantiną keliuose miestuose.

Šiaurės rytinė Heilongjdzango provincija trečiadienį paskelbė „ekstremaliąją padėtį“ ir nurodė savo 37,5 mln. gyventojų neišvykti iš provincijos, išskyrus pačius būtiniausius atvejus. Regione taip pat buvo uždrausta būriuotis viešose vietose.

Žemyninėje Kinijoje koronavirusu užsikrėtusių žmonių mirčių nebuvo registruojama nuo praeitų metų gegužės. Oficialūs duomenys rodo, kad šalyje iki šiol mirė 4 635 žmonės, kuriems buvo nustatyta koronaviruso infekcija.

Atnaujinta 19.45

Dėl Brazilijoje aptikto naujosios atmainos koronaviruso JK uždraudė atvykti žmonėms iš Pietų Amerikos ir Portugalijos

Jungtinė Karalystė (JK) uždraudė nuo penktadienio 4 val. Grinvičo laiku į šalį atvykti žmonėms iš Pietų Amerikos, Panamos, Žaliojo Kyšulio ir Portugalijos. Toks sprendimas priimtas baiminantis Brazilijoje aptikto naujos atmainos koronaviruso, pranešė JK transporto sekretorius Grantas Shappsas.

„Priėmiau skubų sprendimą remdamasis duomenimis apie naują atmainą Brazilijoje“, – tviteryje rašė G. Shappsas, pridurdamas, kad krovinių vežėjams iš Portugalijos bus taikoma išimtis.

„Ši priemonė negalioja JK ir Airijos piliečiams bei trečiųjų šalių piliečiams, kurie turi nuolatinio gyventojo statusą, tačiau keleiviai iš šių šalių turės saviizoliuotis 10 dienų savo namų ūkiuose“, – teigė G. Shappsas.

Nuo pandemijos pradžios buvo aptikta keletas koronaviruso atmainų įskaitant ir itin didelio užkrečiamumo atmainą, pastaraisiais mėnesiais nustatytas JK.

Tiesa, kita viruso mutacija, žinoma kaip E454K, iš pradžių aptikta Pietų Afrikoje užfiksuotoje atmainoje, o vėliau – Brazilijoje ir Japonijoje, sukėlė didelį mokslininkų nerimą dėl galimo jos poveikio imunitetui.

JK Vyriausybė susilaukė kritikos dėl įvažiavimo į šalį politikos pernai, nes ilgą laiką leido užsieniečiams laisvai atvykti. Vis dėlto, nuo ateinančio pirmadienio, keliautojai turės pateikti neigiamą koronaviruso testo rezultatą, antraip sulauks 500 svarų sterlingų baudos.

Atnaujinta 18.55

Švedijoje mirčių nuo COVID-19 skaičius perkopė 10 tūkst.

Švedija ketvirtadienį paskelbė, kad su COVID-19 liga siejamų mirčių skaičius šalyje perkopė 10 tūkst., o pastarąją parą buvo užregistruotas rekordinis mirčių skaičius – 351.

Naujausiais visuomenės sveikatos agentūros duomenimis, bendras su COVID-19 siejamų mirčių skaičius Švedijoje, kurioje gyvena maždaug 10,3 mln. žmonių, yra 0 185.

Švedija šiuo metu yra viena iš koronaviruso labiausiai paveiktų valstybių Europoje. Praėjusią savaitę Švedijoje pirmą kartą per parą užregistruota daugiau mirties atvejų nei pirmosios bangos piko metu, kai vidutiniškai per parą buvo fiksuojama 101 mirtis.

Ketvirtadienį vidutinis septynių pastarųjų dienų mirčių nuo COVID-19 skaičius pasiekė 132.

Sveikatos pareigūnai prognozuoja, kad mirčių skaičius šalyje ir toliau augs.

Ketvirtadienį Visuomenės sveikatos agentūra taip pat pranešė per parą užfiksavusi dar 6 580 naujų COVID-19 atvejų, bendras užsikrėtimo atvejų skaičius šalyje siekia 518 783.

„Atrodo, kad pasiekėme viršūnę. Atvejų skaičius nebeauga, bet išlieka gana didelis“, – teigė Tegmarkas Wisellis.

Atnaujinta 18.42

PSO ragina užtikrinti teisingesnį vakcinų nuo COVID-19 paskirstymą

Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) Europos skyrius ketvirtadienį pranešė, kad 95 proc. viso pasaulio vakcinų nuo COVID-19 dozių lig šiol buvo suleistos tik 10-yje šalių, ragindamas užtikrinti teisingesnį skiepų paskirstymą.

Pagal bendrą suleistų dozių skaičių šiuo metu pirmauja JAV, Kinija, Jungtinė Karalystė, Izraelis, Jungtiniai Arabų Emyratai, Italija, Rusija, Vokietija, Ispanija ir Kanada.

„Kolektyviniu požiūriu paprasčiausiai negalime sau leisti apleisti nė vienos šalies ar bendruomenės“, – per internetinę spaudos konferenciją sakė PSO Europos skyriaus direktorius Hansas Kluge (Hansas Kliugė).

Pasak jo, PSO stengiasi aprūpinti vakcinomis kiekvieną šalį, tačiau, „tam būtina, kad kiekviena valstybė, galinti prisidėti, paaukoti ir paremti vienodą prieigą prie vakcinų ir jų panaudojimą, tai padarytų“.

Statistikos portalo „Our World in Data“ duomenimis, lig šiol buvo suleista daugiau nei 32 mln. vakcinų nuo COVID-19 dozių.

Europos regione, kuriam PSO priskiria 53 šalis, įskaitant Rusiją ir kelias Vidurio Azijos šalis, 31 valstybės pradėjo vakcinavimo programas.

Tačiau H. Kluge perspėjo, kad nepaisant prasidėjusių skiepijimo kampanijų, nerimą kelia kai kuriose šalyse stebimas spartesnis COVID-19 plitimas dėl naujų viruso atmainų, ypač „britiškosios“ ir „pietų afrikietiškosios“.

„Padėtis kelia susirūpinimą“, – pabrėžė ekspertas.

Europos regiono 25 šalyse, įskaitant Rusiją, buvo nustatyta užsikrėtimo naujos atmainos (VOC 202012/01) koronavirusu atvejų. Ši padermė pirmąkart buvo aptikta pernai Britanijoje.

„Dabar suprantame, kad šių atmainų sukeliamas susirgimas reikšmingai nesiskiria – tai reiškia, kad COVID-19 nėra nei sunkesnės, nei lengvesnės formos“, – pažymėjo H. Kluge.

„Tuo pat metu mes esame susirūpinę dėl dviejų priežasčių: šios atmainos plitimo greitis yra didesnis. Antra, yra klausimų, ką tai reiškia kalbant apie vakcinas“, – pridūrė jis.

Vis tik, pabrėžė PSO Europos skyriaus vadovas, yra pagrindo optimizmui.

„2021-ieji bus dar vieni koronaviruso metai, tačiau tai bus nuspėjamesni metai, padėtį bus lengviau valdyti“, – nurodė H. Kluge.

Atnaujinta 15.01

Latvijoje nustatyta 950 naujų COVID-19 atvejų

Latvijoje per pastarąją parą patvirtinta 950 naujų koronavirusinės infekcijos atvejų, taip pat mirė 11 anksčiau užsikrėtusių žmonių, ketvirtadienį pranešė Ligų prevencijos ir kontrolės centras.

Nuo pandemijos pradžios Latvijoje mirė 920 COVID-19 pacientų arba 1,74 proc. užsikrėtusiųjų.

Iš 12 224 antradienį atliktų testų 7,8 proc. atsakymas buvo teigiamas.

Nuo pandemijos pradžios Latvijoje patvirtinti 52 982 COVID-19 atvejai.

Sergamumas koronavirusine infekcija Latvijoje per pastarąsias dvi savaites siekia 633,1 atvejo 100 tūkst. gyventojų.

Atnaujinta 13.33

Popiežius Pranciškus ir Benediktas XVI paskiepyti nuo COVID-19

Popiežius Pranciškus ir atsistatydinęs jo pirmtakas popiežius emeritas Benediktas XVI buvo paskiepyti vakcina nuo koronavirusinės infekcijos, ketvirtadienį pranešė Vatikanas.

„Galiu patvirtinti, kad iki šiol pagal Vatikano Miesto Valstybės programą pirmosios vakcinos nuo COVID-19 dozės buvo suleistos popiežiui Pranciškui ir popiežiui emeritui“, – sakė Šventojo Sosto atstovas Matteo Bruni

Atnaujinta 12.02

Lenkijoje – 9,4 tūkst. naujų COVID-19 atvejų, 381 pacientas mirė

Lenkijoje per praėjusią parą nustatyti 9 436 nauji koronavirusinės infekcijos atvejai, taip pat mirė 381 anksčiau užsikrėtęs pacientas, visuomeninis radijas ketvirtadienį citavo šalies sveikatos apsaugos tarnybų informaciją.

Ankstesnę dieną buvo skelbta apie nustatytus 9 053 naujus COVID-19 atvejus ir 481 paciento mirtį.

Sveikatos apsaugos ministerijos naujausi duomenys rodo, kad nuo pandemijos pradžios šalyje iš viso patvirtinti 1 414 362 užsikrėtimo atvejai, 32 456 užsikrėtę žmonės mirė.

Ministerija ketvirtadienį ryte informavo, kad šalies ligoninėse šiuo metu gydoma 16 250 COVID-19 pacientų, iš kurių 1 630 reikalingas dirbtinis plaučių vėdinimas.

Iki šiol Lenkijoje persirgę koronavirusine infekcija pasveiko 1 155 823 žmonės, iš jų 8,7 tūkst. – per pastarąją parą, nurodė ministerija.

Lenkijoje pradėjus masinę skiepijimo nuo COVID-19 kampaniją pirmąją iš dviejų būtinų vakcinos dozių jau gavo 369 212 žmonių.

Estijoje nustatyti 632 nauji COVID-19 atvejai

Estijoje per praėjusią parą atlikus 5 884 testus nustatyti 632 nauji koronavirusinės infekcijos atvejai, taip pat mirė dešimt anksčiau užsikrėtusių pacientai, ketvirtadienį pranešė sveikatos apsaugos tarnybos.

Ankstesnę dieną buvo skelbta apie 335 naujus COVID-19 atvejų ir penkių pacientų mirtį.

Sergamumas COVID-19 per pastarųjų dviejų savaičių laikotarpį Estijoje siekia 574,28 atvejo 100 tūkst. gyventojų.

Ketvirtadienį ryte šalies ligoninėse buvo gydomi 386 COVID-19 pacientai, iš jų 45 – intensyviosios terapijos skyriuose. Dirbtinis plaučių ventiliavimas buvo reikalingas 27 ligoniams.

Nuo pandemijos pradžios Estijoje koronavirusinė infekcija nustatyta 35 621 asmeniui, iš jų 311 mirė, 25 032 pasveiko.

Šalyje vakcinos nuo pandeminio koronaviruso pirmąja doze paskiepyti 14 879 žmonės.

Padėtis Rusijoje

Rusijoje per praėjusią parą užfiksuoti 24 763 nauji koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejai, taip pat mirė 570 anksčiau užsikrėtusių žmonių, rodo ketvirtadienį paskelbti kovą su epidemija koordinuojančio operatyvinio štabo duomenys.

Ankstesnę parą buvo skelbta apie 22 850 naujų COVID-19 atvejų ir 566 mirusius pacientus.

Stebėtojai abejoja oficialiais Maskvos duomenimis ir mano, kad tikrasis infekcijos paplitimo mastas šalyje gali būti didesnis.

Praėjusią parą iš ligoninių buvo išrašyti 27 956 pasveikę pacientai. Pasveikusiųjų yra trimis tūkstančiais daugiau nei hospitalizuotų COVID-19 pacientų. Tokia tendencija matoma nuo savaitės pradžios.

Panaši tendencija yra ir Maskvoje. Per praėjusią parą Rusijos sostinėje koronavirusinė infekcija nustatyta 5 893 žmonėms, pasveiko 7 049.

Maskvoje per praėjusią parą mirė 68 pacientai, Sankt Peterburge – 83.

Nuo pandemijos pradžios Rusijoje patvirtinta 3 495 816 COVID-19 atvejų, 63 940 užsikrėtusių žmonių mirė. Iš gydymo įstaigų iš viso išrašyti 2 882 044 pasveikę pacientai.

Atnaujinta 10.57

Afrika užsitikrino dar 270 mln. vakcinos nuo COVID-19 dozių

Afrikos Sąjunga (AS) trečiadienį pranešė, kad žemynui užtikrino dar 270 mln. vakcinos nuo COVID-19 dozių. Susitarimas bus naudingas valstybėms, negalinčioms finansuoti savo pačių imunizacijos kampanijų.

Pagal susitarimą žemynui vakcinas tieks „Pfizer“, „AstraZeneca“ ir „Johnson & Johnson“.

Šios dozės papildys vakcinas, žemynui užtikrintas per jungtinį vakcinos įsigijimo ir platinimo mechanizmą COVAX.

„Nuo šios pandemijos pradžios mūsų, kaip žemyno, dėmesys buvo sutelktas į bendradarbiavimą ir bendras pastangas. Mes ryžtingai laikėmės principo, kad nė viena šalis neturi likti užnugaryje“, – trečiadienį vykusiame specialiame AS posėdyje sakė Pietų Afrikos prezidentas ir AS pirmininkas Cyrilas Ramaphosa.

C. Ramaphosa, kurio iniciatyva buvo įkurta Afrikos vakcinų įsigijimo darbo grupė (AVATT), specialiame posėdyje pateikė detalių apie užsitikrintas vakcinos dozes.

Darbo grupė buvo įkurta rugpjūtį, siekiant užtikrinti, kad Afrika įsigytų pakankamai dozių, kad galėtų pasiekti kolektyvinį imunitetą.

„Savo pačių pastangomis iki šiol esame užsitikrinę preliminarų 270 mln. vakcinų kiekį iš trijų didžiųjų tiekėjų: „Pfizer“, „AstraZeneca“ ir „Johnson & Johnson“, – sakė C. Ramaphosa.

Visos šios dozės žemynui bus pasiekiamos šiemet, o balandžio-birželio mėnesiais į rinką ketinama paleisti 50 mln. vakcinos dozių, sakoma AS pranešime, tačiau nepateikiama daugiau detalių.

Nepaisant to, AS pranešime pridūrė, kad lieka susirūpinusi, jog „vasario-birželio mėnesiais planuojamų (vakcinos) kiekių gali nepakakti patenkinti priešakinių linijų darbuotojų poreikių, tad nepakakti ir suvaldyti didėjantį pandemijos Afrikoje mastą.“

Afrikoje koronavirusu iš viso užsikrėtė daugiau kaip 3 mln. žmonių, iš kurių mirė beveik 73 tūkst.

Ukrainoje patvirtinta beveik 8 tūkst. naujų koronaviruso atvejų

Ukrainoje per praėjusią parą patvirtinti 7 925 nauji koronaviruso infekcijos atvejai, 10 192 žmonės pasveiko, 162 pacientai mirė, pranešė Ukrainos sveikatos apsaugos ministras Maksymas Stepanovas.

Kiek anksčiau Ukrainos premjeras Denysas Šmyhalas sakė, kad Ukrainoje mirštamumas nuo koronaviruso siekia 1,8 proc.

Nuo pandemijos pradžios Ukraina iš viso nustatė 1 138 764 infekcijos atvejus, mirė 20 376 užsikrėtę asmenys.

Izraelyje vėl nustatyta daugiau kaip 9 tūkst. naujų COVID-19 atvejų

Nepaisant galiojančio trečiojo nacionalinio karantino, Izraelyje trečią parą iš eilės nustatyta daugiau kaip 9 tūkst. naujų koronaviruso infekcijos (COVID-19) atvejų, pranešė šalies Sveikatos apsaugos ministerija.

Trečiadienį Izraelis patvirtino 9 388 naujus užsikrėtimo atvejus, o pirmadienį šalyje buvo užfiksuotas vienos paros rekordas – 9 700. Be kita ko, šalyje per praėjusią parą nuo infekcijos padarinių mirė 33 žmonės, ir bendras aukų skaičius pasiekė 3 826.

Atsižvelgiant į didelį užsikrėtimų skaičių, tikėtina, kad Sveikatos apsaugos ministerija prašys pratęsti karantiną.

Izraelyje, kuriame gyvena kiek daugiau nei 9 mln. žmonių, pirmąją vakcinos nuo COVID-19 dozę gavo jau beveik 2 mln. žmonių. Šalis gruodžio 19-ąją pradėjo skiepyti gyventojus „Pfizer/BioNTech“ vakcina. Izraelis tikisi, kad dėl karantino ir sparčios skiepijimo kampanijos greitu metu pradės mažėti naujai nustatomų atvejų skaičius.

Vokietijoje per parą nustatyta daugiau kaip 25 tūkst. COVID-19 atvejų

Vokietijoje per pastarąją parą nustatyti 25 164 nauji koronavirusinės infekcijos atvejai ir mirė 1 244 anksčiau užsikrėtę žmonės, ketvirtadienį pranešė pagrindinė šalies užkrečiamųjų ligų tyrimo institucija.

Roberto Kocho (RKI) duomenimis, bendras šalyje patvirtintų COVID-19 atvejų skaičius išaugo iki 1 978 590; nuo pandemijos pradžios mirė 43 881 koronavirusu užsikrėtęs žmogus.

Vokietijoje įvesto griežtos karantino priemonės, įskaitant visų mokyklų ir parduotuvių, išskyrus pačias būtiniausias, uždarymą, galios iki sausio 31 dienos, bet kanclerė Angela Merkel anksčiau sakė, kad šis režimas gali būti pratęstas 8–10 dienų.

Kinijoje – oficiali pirmoji per aštuonis mėnesius COVID-19 paciento mirtis

Kinija ketvirtadienį pranešė apie pirmąją koronavirusu užsikrėtusio žmogaus mirtį per pastaruosius aštuonis mėnesius, šaliai mėginant suvaldyti naują ligos pliūpsnį.

Šalies šiaurėje daugiau kaip kaip 20 mln. žmonių taikomi griežti judėjimo suvaržymai, o viena provincija paskelbė ekstremaliąją padėtį, vėl gausėjant užsikrėtimo atvejų. Kelis ankstesnius mėnesius sergamumas COVID-19 Kinijoje buvo labai mažas.

Kinijai pavyko suvaldyti pirminį COVID-19 protrūkį įvedus virtinę griežtų karantinų ir vykdant masines testavimo kampanijas. Tačiau ketvirtadienį Nacionalinė sveikatos apsaugos komisija pranešė apie 138 naujus užsikrėtimo atvejus – daugiausiai per parą nuo praeitų metų kovo.

Apie naujausią paciento mirtį nebuvo pateikta jokių detalių, išskyrus faktą, kad šis žmogus mirė Hebėjaus provincijoje, kur vyriausybė yra įvedusi griežtą karantiną keliuose miestuose.

Tarnybos praeitą savaitę pradėjo masinę testavimo kampaniją Hebėjaus pagrindiniame mieste Šidziadžuange – naujausio protrūkio epicentre. Mieste taip pat buvo sustabdytas viešasis susisiekimas, uždarytos mokyklos ir parduotuvės.

Uždarymas nuo praeito penktadienio taip pat paskelbtas kaimyniniame Singtajuje, turinčiame 7 mln. gyventojų, ir Langfango mieste, kur gyvena 5 mln. žmonių.

Šiaurės rytinė Heilongjdzango provincija trečiadienį paskelbė „ekstremaliąją padėtį“ ir nurodė savo 37,5 mln. gyventojų neišvykti iš provincijos, išskyrus pačius būtiniausius atvejus. Regione taip pat buvo uždrausta būriuotis viešose vietose.

Žemyninėje Kinijoje koronavirusu užsikrėtusių žmonių mirčių nebuvo registruojama nuo praeitų metų gegužės. Oficialūs duomenys rodo, kad šalyje iki šiol mirė 4 635 žmonės, kuriems buvo nustatyta koronaviruso infekcija.

Ukrainoje – 7,9 tūkst. naujų COVID-19 atvejų, 162 pacientai mirė

Ukrainoje per pastarąją parą patvirtinti 7 925 nauji koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejai, taip pat mirė 162 anksčiau užsikrėtę žmonės, ketvirtadienį pranešė sveikatos apsaugos ministras Maksymas Stepanovas.

Ankstesnę dieną buvo skelbta apie 6 409 naujus COVID-19 atvejus ir 195 pacientų mirtį.

Nuo pandemijos pradžios Ukrainoje nustatyti iš viso 1 138 764 koronavirusinės infekcijos atvejai, 20 376 pacientai mirė, 837 063 pasveiko, iš jų 10 192 – per praėjusią parą.

Vokietijoje registruotas didžiausias mirčių nuo COVID-19 skaičius

Vokietijoje praėjusią parą mirė 1 244 koronavirusu užsikrėtę asmenys, pranešė Roberto Kocho institutas (RKI). Tai didžiausias mirčių nuo COVID-19 skaičius šalyje.

83 mln. gyventojų turinčioje Vokietijoje COVID-19 jau pražudė 43 881 žmogų.

Be to, RKI duomenimis, per 24 valandas virusas patvirtintas 25 164 gyventojams. Bendras infekuotųjų skaičius išaugo iki 1 mln. 978 tūkst. 580.

Kinijoje registruotas didžiausias per 10 mėnesių naujų COVID-19 atvejų skaičius

Kinijoje užregistruotas didžiausias per daugiau kaip 10 mėnesių naujų koronaviruso infekcijų skaičius. Per 24 valandas nustatyti 138 COVID-19 atvejai, ketvirtadienį Pekine pranešė sveikatos tarnyba. Para anksčiau jų buvo 115, informuoja agentūra „Reuters“.

Nacionalinės sveikatos komisijos duomenimis, 124 nauji atvejai yra vietinės infekcijos. 81 jų patvirtinta Hebėjaus provincijoje, o 43 – šiaurės rytinėje Heilongdziango provincijoje.

1,4 mlrd. gyventojų turinčioje Kinijoje virusas, oficialiais duomenimis, iki šiol nustatytas 87 844 žmonėms. Mirus dar vienam pacientui, mirčių padagėjo iki 4 635. Tai pirmasis mirties nuo COVID-19 atvejis šalyje nuo 2020 metų gegužės.

Kad suvaldytų viruso plitimą, Kinijos tarnybos sausį daugiau kaip 28 mln. žmonių uždarė namų karantine.

JAV nuo COVID-19 paskiepyta per 10 mln. žmonių

Jungtinėse Valstijose nuo koronaviruso jau paskiepyta daugiau kaip 10 mln. žmonių. Ligų kontrolės ir prevencijos centro (CDC) duomenimis, pirmoji vakcinos dozė suleista 3,1 proc. šalies gyventojų iš 330 mln. JAV naudoja „Biontech“/ „Pfizer“ ir „Moderna“ kompanijų vakcinas.

Valstijoms išdalyta iš viso 29,4 mln. abiejų vakcinų dozių. Nepaisant to, Niujorko meras Billas de Blasio pareikalavo skubiai skirti dar daugiau preparato dozių. Priešingu atveju jau kitos savaitės pabaigoje vakcinos ims trūkti, tviteryje rašė B. de Blasio.

JAV yra labiausiai pandemijos paveikta pasaulio šalis. Koronavirusas čia pražudė apie 382 000 žmonių.

Populiariausi