Pasaulyje

2021.01.13 21:21

Macronas lietuviškai kreipėsi į Sausio 13-ąją mininčius lietuvius: jie krauju sumokėjo, kad susigrąžintų laisvę ir nepriklausomybę

LRT.lt, BNS2021.01.13 21:21

Lietuvai mininti Sausio 13-osios įvykių 30-metį, Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas socialiniuose tinkluose pasidalijo žinute lietuvių ir prancūzų kalbomis apie šios dienos svarbą.

„Prieš trisdešimt metų lietuviai krauju sumokėjo, kad susigrąžintų laisvę ir nepriklausomybę. Turime toliau kartu ginti šias dvi pamatines mūsų Europos vertybes“, – rašo prezidentas.

Lietuva trečiadienį mini Sausio 13-osios trisdešimtmetį, dėl karantino daugelis įprastų renginių atšaukti arba vyksta nuotoliniu būdu. Sukaktis sulaukė tarptautinio atgarsio.

Europos Komisijos pirmininkė pabrėžė, kad Europos Sąjunga yra skolinga Lietuvos laisvės gynėjams, nes Sausio įvykiai suvaidino lemiamą vaidmenį įveikiant Europos susiskaldymą ir sugriaunant Sovietų Sąjungą.

Lenkijos prezidentūra buvo apšviesta Lietuvos vėliavos spalvomis ir žodžiu „Laisvė“, o Seimo teikiamą Laisvės premiją gavusi Baltarusijos opozicijos lyderė Sviatlana Cichanouskaja lietuvių kovą už nepriklausomybę palygino su dabar Baltarusijoje vykstančiais protestais.

LRT.lt primena, kad E. Macronas su pirmąja ponia Lietuvoje lankėsi praėjusių metų rugsėjį. Tai buvo dviejų dienų vizitas.

Populiariausi