Pasaulyje

2021.01.13 20:29

Italijoje atsistatydinus dviem ministrams Vyriausybę ištiko krizė

atnaujinta 20.51
ELTA, BNS2021.01.13 20:29

Italijoje trečiadienį iš valdančiosios koalicijos pasitraukus dviems ministrams, premjero Giuseppes Conte Vyriausybė atsidūrė ant žlugimo krašto.

Buvęs premjeras Matteo Renzi paskelbė, kad iš pareigų traukiasi du ministrų pareigas ėję politikai, priklausantys jo partijai „Italia Viva“. Ministrams atsistatydinus, G. Conte daugumai parlamente iškilo grėsmė.

Jam žengus šį žingsnį, apie kurį kalbėjo jau kurį laiką, G. Conte liko be formalios daugumos parlamento aukštuosiuose rūmuose.

Vis tik M. Renzi sakė, kad ir toliau palaikys vyriausybę tokiais klausimais kaip pagalba verslui ir ribojimai, kuriais siekiama pažaboti koronaviruso plitimą. Koronavirusinė infekcija COVID-19 Italijoje jau pareikalavo daugiau kaip 80 tūkst. gyvybių.

Per spaudos konferenciją Romoje M. Renzi pareiškė, kad tai, kaip klostysis krizė, „priklauso nuo premjero“.

„Mes esame pasirengę visokioms diskusijoms“, – kalbėjo jis.

Vienas aukšto rango narys iš valdančiajai koalicijai priklausančios centro kairiosios Demokratų partijos (PD) netrukus pasmerkė šį M. Renzi žingsnį. Buvusio teisingumo ministro Andrea Orlando nuomone, tai yra „kelių žmonių padaryta rimta klaida, už kurią mokėsime mes visi“.

Netekusiam 18 „Italia Viva“ senatorių paramos G. Conte Senate teks ieškoti naujų partnerių, nors Deputatų Rūmuose jis tebeturi pakankamą daugumą.

M. Renzi pastarosiomis savaitėmis kritikavo, kaip G. Conte tvarkosi su pandemija.