Pasaulyje

2016.03.29 13:20

Keistas Kremliaus žingsnis: prabilo apie artimiausios V. Putino aplinkos turtų medžioklę

15min.lt2016.03.29 13:20

Kremlius sulaužė nerašytą taisyklę neeskaluoti istorijų apie Vladimiro Putino aplinką, Rusijos lyderiui artimų verslininkų ir paties prezidento turtus. Pirmadienį oficialiai patvirtinta, kad Kremlius sulaukė klausimų apie galimai nuslėptus turtus, priskiriamus tiek artimiausiai V. Putino aplinkai, tiek jam pačiam.

Tokiu pareiškimu pasaulį pirmadienį nustebino V. Putino atstovas Dmitrijus Peskovas. Jis tarptautinį tiriamosios žurnalistikos centrą „International Consortium of Investigative Journalists“ (ICIJ) viešai apkaltino rengiant „informacinę ataką“ prieš V. Putiną ir jam artimus asmenis, rašo „Bloomberg“.

Anot D. Peskovo, Kremlių pasiekė ICIJ klausimai, susiję tiek su pačiu V. Putinu, tiek su jo artimaisiais bei draugais, o klausimai susiję su ofšorinėmis įmonėmis. Kremliaus atstovas taip pat pareiškė sulaukęs „linksmų“ klausimų apie V. Putino turto vertę – pavyzdžiui, ar V. Putino valdomo turto vertė siekia 40 mlrd. JAV dolerių.

Nors ir kalbėdamas apie „linksmus“ klausimus, D. Peskovas nepraleido progos pagrasinti V. Putino aplinka besidomintiems žurnalistams. Jo žodžiais, Rusija turi „visą arsenalą teisinių priemonių vidaus ir tarptautinėje arenoje“, o šias priemones esą bus siekiama panaudoti ginant prezidento garbę ir orumą.

D. Peskovas taip pat įvardijo kelias pavardes, kuriomis, anot jo, domisi ICIJ. Tai žinomi oligarchai ir V. Putino draugai – Jurijus Kovalčiukas ir Arkadijus Rotenbergas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt