Pasaulyje

2021.01.13 06:59

Naujausia informacija. Buvęs Bolivijos prezidentas Evo Moralesas užsikrėtė COVID-19

atnaujinta 22.11
BNS, ELTA2021.01.13 06:59

Buvęs Bolivijos prezidentas Evo Moralesas užsikrėtė koronavirusu, trečiadienį naujienų agentūrai dpa sakė jo atstovas spaudai.

Jis yra prižiūrimas medikų ir laikosi saviizoliacijos taisyklių, sakė atstovas. Jis junta lengvus ligos simptomus, įskaitant kosulį, tačiau jo būklė stabili.

Boliviją 13 metų valdęs E. Moralesas tviteryje padėkojo jam gero linkintiems žmonėms ir sakė, kad jaučiasi gerai.

Po sugrįžimo į šalį iš Argentinos, kur buvo pasitraukęs po prieš jį kilusių protestų dėl ginčijamo perrinkimo, E. Moralesas šiuo metu vadovauja kairiųjų partijai „Judėjimas už socializmą“ (MAS), vykdančiai rinkimų kampaniją prieš kovą vyksiančius regioninius rinkimus.

Jis pastaruoju metu dalyvavo daugybėje viešų renginių, tačiau juose retai dėvėjo veido kaukę, skelbė žiniasklaida.

Bolivijoje, turinčioje apie 11 mln. gyventojų, iš viso užfiksuota beveik 177 tūkst. COVID-19 atvejų. Nuo ligos sukeliamų komplikacijų mirė apie 9,5 tūkst. žmonių.

Šalis neseniai pranešė apie atvejų paros prieaugio antirekordą, viršijusį 2 tūkst. Tai didžiausias lygis nuo praėjusių metų kovo.

Pirmąją vakcinos nuo COVID-19 dozę gavo daugiau kaip 10 mln. amerikiečių

Pirmąją vakcinos nuo koronavirusinės infekcijos COVID-19 dozę gavo daugiau kaip 10 mln. amerikiečių, trečiadienį rodo JAV Ligų kontrolės ir prevencijos centrų (CDC) surinkta informacija.

Iš 29 380 125 „Pfizer-BioNTech“ ir „Moderna“ vakcinų dozių, išsiųstų valstijoms, panaudotos 10 278 462, rodo CDC duomenys.

Tai reiškia, kad pirmąją vakcinos dozę gavo apie 3,1 proc. iš maždaug 330 mln. žmonių, nors vakcinos dar nėra prieinamos vaikams.

Italijoje koronaviruso aukų skaičius viršijo 80 tūkst.

Italijoje pastarąją parą koronaviruso aukų skaičius padidėjo 507 ir viršijo 80 tūkst.

Kaip pranešė trečiadienį Sveikatos apsaugos ministerija, nuo pandemijos pradžios šalyje mirė 80 326 žmonės, kuriems buvo diagnozuotas COVID-19.

Tad Italija po Didžiosios Britanijos tapo antrąja Europos šalimi, peržengusia 80 tūkst. mirčių ribą.

Nuo gruodžio 23 d. Italijoje mirė 10 tūkst. žmonių. Daugiausia mirčių per parą – 993 – buvo užregistruota gruodžio pradžioje.

Per pastarąsias 24 valandas Italijoje nustatyti 15 774 nauji užsikrėtimo koronavirusu atvejai, bendras infekuotųjų skaičius šalyje nuo pandemijos pradžios pasiekė 2 319 036.

Didžiojoje Britanijoje pirmą kartą per parą nuo koronaviruso mirė daugiau kaip 1,5 tūkst. žmonių

Pastarąją parą Didžiojoje Britanijoje koronaviruso aukomis tapo 1 564 žmonės, šis skaičius – didžiausias nuo pandemijos pradžios.

Pastarąją parą Didžiojoje Britanijoje koronaviruso aukomis tapo 1 564 žmonės, šis skaičius – didžiausias nuo pandemijos pradžios.

Tokie duomenys buvo paskelbti trečiadienį vyriausybinės informacijos tinklalapyje.

Diena anksčiau buvo pranešta apie 1 243 infekuotųjų mirtį. Ankstesnis antirekordas – 1 325 mirtys – buvo užfiksuotas sausio 8 d.

Iš viso Jungtinėje Karalystėje nuo koronaviruso sukeliamų komplikacijų jau mirė 84 767 žmonės – daugiausiai Europoje.

Į Estiją atgabenta pirmoji „Moderna“ vakcinos siunta

Estiją pasiekė pirmoji JAV kompanijos „Moderna“ sukurtos vakcinos siunta, kurią sudaro 1 200 dozių. Tai trečiadienį pranešė šalies Sveikatos departamentas.

„Atnaujintais duomenimis, sausio mėnesį mes gausime 2 400 „Moderna“ vakcinos dozių, - pareiškė Socialinių reikalų ministerijos vicekanclerė Maris Jesse. – Dar 14 400 dozrių turėtų būti atgabenta į Estiją vasario mėnesį, bet mes būsime tikri dėl siuntų apimties tada, kai jos bus išsiųstos“.

Iš viso Estija turi gauti 234 tūkst. „Moderna“ vakcinos dozių, kurių pakaks 117 tūkst. žmonių paskiepyti. Anksčiau Estija užsisakė 1,33 mln. Didžiosios Britanijos ir Švedijos kompanijos „AstraZeneca“ sukurtos vakcinos dozių, 300 tūkst. „Janssen“ vakcinos dozių ir 603 876 „Pfizer“ ir „BioNTech“ kompanijų vakcinos dozes.

Nuo gruodžio 27 d. Estijoje „Pfizer“ vakcina paskiepytas 13 481 gyventojas.

Šalyje nuo pandemijos pradžios koronavirusas nustatytas 34 991 žmogui, mirė 301 infekuotasis.

Prancūzijos valdžia yra labai susirūpinusi dėl naujosios atmainos koronaviruso

Prancūzijos mokslininkų tarybos vadovas Jeanas-Francoise Delfraissy trečiadienį perspėjo dėl pavojų, susijusių su mutavusiu Jungtinėje Karalystėje sparčiai plintančiu naujos atmainos koronavirusu.

„Esu labai sunerimęs“, – transliuotojui „Franceinfo“ sakė jis.

J. F. Delfraissy teigė, kad jau per vėlu užkirsti kelią naujos atmainos koronaviruso plitimui Prancūzijoje, tačiau, mokslininko teigimu, jei nebus imtasi papildomų priemonių, virusas plis dar greičiau.

Paryžiaus ir jo priemiesčių teritorijoje šiuo metu yra 11 patvirtintų ir maždaug 40 įtariamų naujosios atmainos koronaviruso atvejų, transliuotojui BFMTV sakė vietos sveikatos apsaugos valdžios vadovas Aurelienas Roussau.

Ketvirtadienio vakarą Prancūzijos premjeras Jeanas Castexas turėtų dar kartą pristatyti koronaviruso situaciją šalyje, manoma, kad apribojimai bus dar labiau sugriežtinti.

Prancūzijoje, kurioje iš viso gyvena apie 67 mln. žmonių, nuo pandemijos pradžios patvirtinta beveik 69 tūkst. su COVID-19 liga siejamų mirčių. Antradienio duomenimis, šalyje jau paskiepyta maždaug 190 tūkst. žmonių.

PSO įspėja dėl būsimų naujų koronaviruso atmainų, dar viena identifikuota Afrikoje

„Kuo labiau plinta virusas SARS-CoV-2, tuo daugiau galimybių atsiranda jam kisti. Spartus plitimas reiškia, kad mums reiktų tikėtis naujų atmainų atsiradimo“, – sakoma PSO pareiškime.

Virusas SARS-CoV-2 sukelia infekciją COVID-19.

Nuo gruodžio 14 dienos, kai PSO buvo pranešta apie britų mokslininkų aptiktą padermę VOC 202012/01, ji buvo rasta 50 šalių, teritorijų ir zonų, nurodė pasaulinė agentūra.

Tyrimų rezultatai parodė, kad užsikrėtusiųjų šia paderme paskirstymas pagal lytį ir amžių yra panašus į kitų atmainų rodiklius. Tuo metu kontaktų sekimo duomenys liudija, apie „didesnį užkrečiamumą ten, kur pirmasis atvejis yra susijęs su nauja atmaina“.

Pietų Afrikoje identifikuota atmaina 501Y.V2, apie kurį pirmą kartą buvo pranešta gruodžio 18 dieną, lig šiol aptikta 20 šalių, teritorijų ir zonų.

„Remiantis išankstiniais ir besitęsiančiais tyrimais Pietų Afrikoje, gali būti, kad atmaina 501Y.V2 yra užkrečiamesnė negu anksčiau Pietų Afrikoje plitusios atmainos“, – savo savaitinėje ataskaitoje nurodė PSO.

„Be to, nors ir nepanašu, kad ši nauja atmaina sukelia sunkesnės formos ligą, dėl stebimo spartaus [užsikrėtimo] atvejų skaičių augimo spaudžiamos sveikatos apsaugos sistemos“, – priduriama dokumente.

Abiejų padermių geografinis paplitimas veikiausiai yra nepakankamai įvertintas, pabrėžė PSO, atsižvelgdama į faktą, kad dauguma tokių atvejų fiksuojami būtent šalyse, turinčiose viruso genomo iššifravimo pajėgumus.

Be to, Japonijoje nustatyta atskira, trečia koronaviruso atmaina.

Nuo pandemijos pradžios naujuoju koronavirusu jau užsikrėtė daugiau kaip 92 mln. žmonių, kurių daugiau kaip 1,9 mln. mirė.

Atnaujinta 17.29

Portugalijoje nustatytų užsikrėtimo koronavirusu atvejų skaičius pastarąją parą padidėjo 10 556 ir pasiekė 507 108. Tokius duomenis trečiadienį paskelbė šalies medicinos tarnybos.

Šis naujų atvejų skaičiaus paros prieaugis – didžiausias nuo pandemijos pradžios.

Per pastarąsias 24 valandas Portugalijoje mirė 156 žmonės, kuriems buvo diagnozuotas koronavirusas. Tai irgi naujas antirekordas. Bendras COVID-19 aukų skaičius šalyje pasiekė 8 236.

Šiuo metu Portugalijoje hospitalizuota daugiau kaip 4 tūkst. infekuotųjų, iš jų 596 gydomi intensyviosios terapijos skyriuose.

Kaip pranešė trečiadienį naujienų agentūra „Lusa“, remdamasi Portugalijos nacionalinio sveikatos apsaugos instituto duomenimis, šalyje jau nustatyti 72 užsikrėtimo „britaniškosios“ atmainos koronavirusu atvejai.

Gruodžio 27 d. Portugalijoje prasidėjo vakcinacijos nuo koronaviruso kampanija. Šalyje nuo COVID-19 bus skiepijama nemokamai. Pranešama, kad Portugalija planuoja įsigyti apie 22 mln. vakcinos dozių iš šešių gamintojų.

Atnaujinta 16.48

Vatikane prasideda skiepijimas

Vatikane prasidėjo vakcinacijos nuo koronaviruso kampanija. Tai trečiadienį pranešė Šventojo Sosto spaudos tarnybos vadovas Matteo Brunis.

„Šiandien, kaip ir planuota, prasidėjo vakcinacija. Procedūrai pritaikytas Pauliaus VI salės vestibiulis“, – pareiškė jis.

Anksčiau Vatikano sveikatos apsaugos ir higienos direkcija informavo, kad iš viso užsakyta 10 tūkst. „Pfizer – BioNTech“ vakcinos dozių. Pranešimų apie popiežiaus Pranciškaus vakcinaciją kol kas negauta. Bet pats 84 metų amžiaus pontifikas neseniai pareiškė ketinąs pasiskiepyti, kadangi tai – „kiekvieno žmogaus moralinė pareiga vardan artimojo sveikatos ir gyvybės“, ir jau „užsirašęs“ injekcijai.

Nuo pandemijos pradžios Vatikane užfiksuota dešimtys užsikrėtimo atvejų, taip pat ir tarp šveicarų gvardiečių. Užsikrėtė ir keli kardinolai.

Putinas liepė kitą savaitę pradėti Rusijoje masinį vakcinavimą nuo COVID-19

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas trečiadienį pavedė pareigūnams kitą savaitę pradėti masinę vakcinavimo nuo koronavirusinės infekcijos kampaniją, teigdamas, kad rusiška vakcina nuo COVID-19 yra geriausia pasaulyje.

„Prašau jūsų kitą savaitę pradėti masinę visų gyventojų vakcinaciją, – per Vyriausybės posėdį valdininkams sakė V. Putinas. – Rusiška vakcina yra geriausia pasaulyje.“

Rugpjūtį Rusija užregistravo pirmąją pasaulyje vakciną nuo koronaviruso „Sputnik V“, tačiau tokį žingsnį atliko dar nepradėjusi plataus masto klinikinių tyrimų.

Vakarų ir kai kurie Rusijos ekspertai reiškė susirūpinimą dėl per didelės skubos kuriant šią vakciną, o kritikai ją apibūdino kaip priemonę Rusijos geopolitinei įtakai padidinti.

„Ačiū Dievui, mūsų vakcinai nereikia ypatingų transporatvimo sąlygų“, – kalbėjo V. Putinas.

„Tai yra daug paprasčiau ir efektyviau“, – pridūrė jis, lygindamas rusišką vakciną su Vakaruose pagamintais skiepais.

Pasak V. Putino, Rusija turi „paruošti atitinkamą infrastuktūrą“ vakcinos gamybai padidinti.

Maskva, siūlydama savo vakciną kitoms šalims, ją reklamuoja kaip pigesnę ir lengviau transportuojamą už kitus preparatus.

Premjero pavaduotoja Tatjana Golikova per posėdį V. Putinui sakė, kad Rusija yra pasirengusi nuo pirmadienio pradėti masinį vakcinavimą.

Skiepijimas rusiška „Sputnik V“ vakcina šalyje prasidėjo gruodžio pradžioje, nors preparatas tebebuvo trečioje klinikinių bandymų stadijoje.

Pastaraisiais mėnesiais šaliai sunkiai smogė antroji koronavirusinės infekcijos banga, tačiau Kremlius susilaikė nuo griežtų suvaržymų, kurie buvo įvesti pandemijos pradžioje.

Atnaujinta 16.11

Jungtinės Karalystės (JK) premjeras Borisas Johnsonas trečiadienį teigė, kad praėjusią savaitę įvesti griežtesni koronaviruso apribojimai kai kuriose šalies teritorijose jau pradeda duoti vaisių, nors, premjero teigimu, nuo priemonių paskelbimo praėjo dar nedaug laiko, tad galutinių išvadų daryti nereikėtų.

„Tai, ką šiuo metu matome, nors svarbu pabrėžti, kad praėjo dar labai mažai laiko, yra ženklai, kad karantinas daugelyje šalies teritorijų neša vaisių, tačiau tikrai ne visur ir kol kas dar yra pati pradžia“, – parlamente sakė B. Johnsonas.

Jis taip pat neatmetė galimybės įvesti dar griežtesnių apribojimų, kad būtų suvaldytas naujosios atmainos koronaviruso plitimas.

Antradienio duomenimis, bendras COVID-19 atvejų skaičius JK siekia maždaug 3,16 mln., o bendras mirčių nuo šios ligos skaičius – maždaug 83 200.

Atnaujinta 15.13

Kiniškos vakcinos nuo COVID-19 veiksmingumas Brazilijoje mažesnis, nei skelbta anksčiau

Kinų kompanijos „Sinovac“ vakcinos nuo COVID-19 veiksmingumas per klinikinius bandymus Brazilijoje buvo kone 30 proc. mažesnis, nei skelbta anksčiau, remdamasis San Paule įsikūrusio tyrimų instituto „Butantan“ duomenimis pranešė laikraštis „South China Morning Post“.

Praėjusią savaitę institutas paskelbė, kad vakcina „Sinovac“ 100 proc. apsaugo nuo sunkios formos koronavirusinės infekcijos, be to, 78 proc. paskiepytų, bet užsikrėtusių bandymų dalyvių pasireikšdavo tik lengvi simptomai.

Dabar brazilų ekspertai paskelbė, kad vakcinos bendras veiksmingumas yra 50,4 procento. Instituto vykdomų klinikinių bandymų vadovas Ricardo Palaciosas sakė, kad naujų duomenų atsirado į bandymus įtraukus pacientus, kuriems pasireiškia „labai lengvi“ koronaviruso simptomai, pavyzdžiui, galvos skausmas. Tuo pačiu jis pabrėžė vakcina veiksmingiau apsaugo nuo sunkesnių ligos formų.

Per bandymus Indonezijoje vakcinos „Sinovac“ veiksmingumas buvo 65,3 proc., o Turkijoje – 91,5 procento, bet šių tyrimų metodika sulaukė prieštatingų vertinimų.

Kad vakciną būtų leista naudoti, jos veiksmingumas turi būti didesnis nei 50 procentų.

Brazilija pagal užsikrėtimo koronavirusu atvejų skaičių yra trečia pasaulyje po Indijos ir JAV. Nuo pandemijos pradžios Brazilijoje COVID-19 susirgo daugiau kaip 8 mln. žmonių, daugiau kaip 204 tūkst. jų mirė.

Baltarusijoje – 1 972 nauji COVID-19 atvejai, mirė 9 pacientai

Baltarusijoje per pastarąją parą nustatyti 1 972 nauji koronavirusinės infekcijos atvejai, taip pat mirė devyni anksčiau užsikrėtę žmonės, trečiadienį pranešė Sveikatos apsaugos ministerija.

Ankstesnę parą buvo skelbta apie 1 731 naują užsikrėtimo atvejį ir devynių pacientų mirtį.

Bendras šalyje patvirtintų COVID-19 atvejų skaičius padidėjo iki 217 696.

Ministerijos duomenimis, nuo pandemijos pradžios COVID-19 aukų Baltarusijoje skaičius išaugo iki 1 544.

Iš gydymo įstaigų per parą buvo išrašytas 2 281 pacientas, o bendras ligoninėse gydytų ir išrašytų COVID-19 pacientų skaičius padidėjo iki 200 132.

Manoma, kad užsikrėtimų skaičius Baltarusijoje gali būti dar didesnis, nei skelbiama oficialioje šios šalis statistikoje.

Į ligoninę dėl COVID-19 komplikacijų išgabentas Armėnijos prezidentas

Koronavirusu užsikrėtęs Armėnijos prezidentas Armenas Sargisianas paguldytas į ligoninę, pranešė prezidento spaudos tarnyba, informuoja Armėnijos visuomeninis radijas. Prieš tai prezidentas gydėsi namų sąlygomis, bet jo būklė pablogėjo.

Kaip teigiama, A. Sarkisiano ligos eiga komplikuota, jam pasireiškia didelis karščiavimas ir abiejų plaučių uždegimas.

Armėnų leidinys Aysor.am skelbia, kad A. Sarkisianas paguldytas į ligoninę Londone. Koronavirusas prezidentui diagnozuotas vizito Londone metu.

Praėjusią savaitę Laisvosios Europos radijas/Laisvės radijas, remdamasis Armėnijos naujienų agentūrų pranešimais, skelbė, kad 67 metų amžiaus Armėnijos prezidentas atvyko į Jungtinės Karalystės (JK) sostinę Londoną dėl kojos operacijos. Po atvykimo politikui pasireiškė COVID-19 būdingi simptomai.

JAV užfiksavo naują rekordinį COVID-19 pacientų mirštamumo skaičių

Jungtinėse Valstijose per pastarąją parą mirus beveik 4,5 tūkst. koronavirusu užsikrėtusių žmonių buvo užfiksuotas rekordinis mirštamumas nuo COVID-19 pandemijos pradžios, antradienį vakare pranešė Johnso Hopkinso universitetas.

Kaip rodo Baltimorėje įsikūrusio universiteto duomenys, paskelbti 20 val. 30 min. vietos (3 val. 30 min. Lietuvos) laiku, Jungtinėse Valstijose per parą buvo nustatyta daugiau kaip 235 tūkst. naujų koronavirusinės infekcijos atvejų ir mirė 4 470 anksčiau užsikrėtusių žmonių.

Epidemiologinę padėtį stebinčio tinklalapio „Covid Tracking Project“ duomenimis, šiuo metu šalyje hospitalizuota apie 131 tūkst. COVID-19 pacientų.

Grupė pridūrė, kad savaitės mirštamumo vidurkis JAV šiuo metus taip pat yra didžiausias nuo koronaviruso pandemijos pradžios.

Susidūrus su šia niūria statistika ir atsiradus naujam, užkrečiamesniam pandeminio koronaviruso variantui, JAV tarnybos antradienį pranešė, kad visi į šalį norintys atskristi žmonės privalės pateikti pažymą apie neigiamus COVID-19 testo rezultatus.

Skirtingose valstijose kovojant su COVID-19 epidemija taikomos labai įvairios priemonės, bet dabar tikimasi, kad gruodžio viduryje pradėta masinio skiepijimo kampanija padės išspręsti šią sveikatos krizę.

Kita vertus, vakcinavimo pastangos atsilieka nuo plano – iki šiol pirmąjį iš dviejų reikalingų skiepų šalyje yra gavę tik 9,3 mln. žmonių, mažiau kaip 10 proc. gyventojų.

Šiuo metu JAV yra patvirtintos dvi vakcinos nuo COVID-19.

Didžiausioje pasaulio ekonomikoje nuo pandemijos pradžios nustatyta 22,8 mln. koronavirusinės infekcijos atvejų, o daugiau kaip 380 tūkst. užsikrėtusiųjų mirė.

Atnaujinta 14.50

Italijoje iki balandžio pabaigos pratęsiama dėl COVID-19 įvesta nepaprastoji padėtis

Italija nusprendė pratęsti dėl koronavirusinės infekcijos įvestą nepaprastąją padėtį iki balandžio pabaigos, trečiadienį pranešė laikraštis „Riformista“.

„Padėčiai blogėjant visais atžvilgiais, turime imtis naujų, proporcingų priemonių. Vyriausybė mano, kad visų pirma būtina pratęsti iki balandžio 30-osios nepaprastosios padėties režimą, kurį iš pradžių planuota atšaukti sausio 31 dieną“, – pareiškė Italijos sveikatos apsaugos ministras Roberto Speranza.

Visos Italijos teritorijos šiuo metu yra suskirstytos į „raudonąją“, „geltonąją“ ir „žaliąją“ zonas, priklausomai nuo epidemiologinės padėties rimtumo. Valdžia dabar mano, kad įmanoma įvesti ir vadinamąją „baltąją“ zoną.

Anot R. Speranzos, tokiose vietovėse reikėtų laikytis tik pagrindinių kovos su COVID-19 taisyklių – pavyzdžiui, dėvėti kaukes. Jis pažymėjo, kad „vargu ar ši zona atsiras artimiausiu metu, bet neprarandame vilties“.

R. Speranza trečiadienį pareiškė parlamente, kad šalyje prastėja epidemiologinė padėtis. Dėl šios priežasties vyriausybė gali uždrausti judėjimą tarp regionų ne tik „raudonojoje“, bet ir „geltonojoje“ zonoje.

Nuo epidemijos pradžios Italijoje užregistruota jau daugiau nei 2,3 mln. užsikrėtimo koronavirusu atvejų, beveik 80 tūkst. žmonių nuo šio užkrato mirė.

Atnaujinta 14.41

Vengrijoje aptiktas „britaniškosios“ atmainos koronavirusas

Vengrijoje trims pacientams nustatytas naujos atmainos koronavirusas, kuris pirmiausia buvo aptiktas Didžiojoje Britanijoje. Tai trečiadienį pranešė Vengrijos vyriausioji sanitarijos gydytoja Cecilia Müller.

„Mano kolegos diagnozavo Jungtinėje Karalystėje ir kaimyninėse šalyse aptikto varianto virusą trims pacientams, - sakė ji. - Buvo akivaizdu, kad Vengrija taip pat negalės išvengti šios atmainos“.

Gruodžio 14 d. Didžiosios Britanijos sveikatos apsaugos ministras Mattas Hancockas pranešė, COVID-19 šalies mokslininkai aptiko naujos atmainos koronavirusą, kuris gali būti susijęs su sparčiu COVID-19 plitimu Anglijos pietryčiuose. Pasak jo, preliminari analizė rodo, kad šios atmainos koronavirusas plinta greičiau nei žinomų iki šiol.

Nuo to laiko „britaniškosios“ atmainos koronavirusas buvo aptiktas daugelyje šalių.

Atnaujinta 14.14

Indonezijoje pasiskiepijus prezidentui prasidėjo masinė vakcinavimo nuo COVID-19 kampanija

Indonezijos prezidentas Joko Widodo trečiadienį tapo pirmuoju kiniška vakcina nuo COVID-19 paskiepytu piliečiu, Džakartai skubos tvarka patvirtinus šį preparatą ir inicijavus plataus masto programą, siekiant imunizuoti milijonus žmonių ketvirtoje pagal gyventojų skaičių šalyje.

Po J. Widodo buvo paskiepyti aukšto rango kariniiuomenės, policijos ir medicinos įstaigų pareigūnai, taip pat Indonezijos Ulemų tarybos – religinės institucijos, kuri praėjusią savaitę nutarė, kad vakcinos musulmonams yra leistinos (halal) – sekretorius.

Kiti, pavyzdžiui, sveikatos priežiūros specialistai, verslininkai ir viena socialinės žiniasklaidos įžymybė, taip buvo paskiepyti, siekiant paskatinti žmones imunizuotis, kai bus galimybė.

„Vakcinacija mums reikalinga, kad galėtume nutraukti COVID-19 plitimo grandinę, taip pat apsaugoti mūsų sveikatą bei pasirūpinti visų Indonezijos žmonių saugumu. Be to, tai padės paspartinti ekonomikos raidą“, – pareiškė J. Widodo.

„Ši vakcina yra priemonė, kuria galime apsisaugoti. Tačiau dar svarbiau, kad vakcina yra priemonė mūsų šeimai, mūsų kaimynui, Indonezijos žmonėms ir žmonių civilizacijai apsaugoti“, – trečiadienį pareiškė sveikatos apsaugos ministras Budi Gunadi Sadikinas.

„Ši vakcina skiriama siekiant įgyti kolektyvinį imunitetą. Tai įmanoma pasiekti, jei iš viso bus paskiepyti 70 proc. pasaulio gyventojų. Šios programos sėkmę nulems visų indoneziečių dalyvavimas“, – pabrėžė ministras.

Sąlyginį skiepijimą bendrovės „Sinovac Biotech Ltd.“ vakcina planuojama pradėti artimiausiais mėnesiais, pirmenybę teikiant sveikatos priežiūros darbuotojams, valstybės tarnautojams ir kitų rizikos grupių asmenims. Šis preparatas bus nemokomas visiems Indonezijos piliečiams.

Pasak B. G. Sadikino, Kad Indonezijoje būtų paskiepyti du trečdaliai visų 181,5 mln. gyventojų, prireiks beveik 427 mln. dozių vakcinos, skiepijant dviem dozėmis. Paskaičiuota, kad 15 proc. dozių gali prarastos dėl įvairių nenumatytų priežasčių.

Platinti vakcinas nebus lengva šiame didžiuliame salyne, kur transporto ir infrastruktūros pajėgumai kai kur yra riboti. Anot sveikatos apsaugos pareigūnų, nerimą kelia reikalavimas laikyti vakciną esant apie 2–8 laipsnių Celsijaus temperatūrai, kad preparatas neprarastų veiksmingumo ir saugumo.

„Žinome, kad šaldymo grandinės paskirstymas nėra baigtas. Tai yra pagrindinė kliūtis, – antradienį sakė B. G. Sadikinas. – Nepakanka šaldymo grandinės patalpų, todėl iki šiol skirstome dalį vakcinų. Esame sunerimę.“

Indonezija gruodžio 6 d. gavo pirmąją „Sinovac“ vakcinų partiją ir pradėjo platinti šį preparatą visoje šalyje, laukdama leidimo naudoti jį esant nepaprastajai padėčiai. Skiepas buvo patvirtintas atsižvelgus į klinikinių tyrimų duomenis ir įtakingai Ulemų tarybai pripažinus jį leistinu naudoti musulmonams.

Indonezijos imunizavimo programa yra pirmas atvejis, kai „Sinovac“ masiškai naudojama už Kinijos ribų.

Indonezijoje nuo epidemijos pradžios užregistruota 846 tūkst. užsikrėtimo koronavirusu atvejų, daugiau nei 24,6 tūkst. žmonių nuo šio užkrato mirė.

Atnaujinta 13.38

Latvijoje nustatyti 1 255 nauji COVID-19 atvejai, mirė 27 žmonės

Latvijoje per pastarąją parą atlikus daugiau beveik 12,3 tūkst. COVID-19 testų patvirtinti 1 255 nauji koronavirusinės infekcijos atvejai, taip pat mirė 27 anksčiau užsikrėtę žmonės, trečiadienį pranešė Ligų prevencijos ir kontrolės centras.

Antradienį buvo skelbta apie nustatytus 878 naujus COVID-19 atvejus ir 18 pacientų mirtį.

Bendras šalyje nuo pandemijos pradžios nustatytų COVID-19 atvejų skaičius išaugo iki 52 032, o aukų – iki 909.

Tarp vėliausių koronaviruso aukų buvo 55–95 metų asmenų.

Sergamumas koronavirusine infekcija Latvijoje per pastarąsias dvi savaites siekia 680,9 atvejo 100 tūkst. gyventojų.

Atnaujinta 12.39

Lenkijoje – 9 tūkst. naujų COVID-19 atvejų

Lenkijoje per praėjusią parą nustatyti 5 569 nauji koronavirusinės infekcijos atvejai, taip pat mirė 326 anksčiau užsikrėtę pacientai, visuomeninis radijas trečiadienį citavo šalies sveikatos apsaugos tarnybų informaciją.

Ankstesnę dieną buvo skelbta apie nustatytus 4 622 naujų COVID-19 atvejų ir 75 pacientų mirtį.

Sveikatos apsaugos ministerijos naujausi duomenys rodo, kad nuo pandemijos pradžios šalyje iš viso patvirtinti 1 404 905 užsikrėtimo atvejai, 32 074 užsikrėtę žmonės mirė.

Ministerija trečiadienį ryte informavo, kad šalies ligoninėse šiuo metu gydomi 16 553 COVID-19 pacientai, iš kurių 1 606 reikalingas dirbtinis plaučių vėdinimas.

Iki šiol Lenkijoje persirgę koronavirusine infekcija pasveiko 1 147 123 žmonės, iš jų 8 997 – per pastarąją parą, nurodė ministerija.

Vyriausybės atstovas Piotras Mulleris antradienį sakė, kad iki kovo pabaigos Lenkiją pasieks 6 mln. dozių vakcinos nuo COVID-19.

Iki šių metų pabaigos 38 mln. gyventojų turinti šalis turėtų gauti 60 mln. dozių vakcinos, nurodė visuomeninis radijas.

Atnaujinta 11.55

Ministras: Vokietijoje karantino apribojimai vasario 1 d. atšaukti nebus

Vokietija negalės atšaukti visų koronaviruso protrūkio prevencijos priemonių jau vasario pradžioje, teigia sveikatos apsaugos ministras Jensas Spahnas, pabrėždamas būtinybę mažinti kontaktų skaičių, kad būtų išvengta labiau užkrečiamos atmainos koronaviruso protrūkio.

„Vienas dalykas yra akivaizdus: nebus įmanoma vasario 1 d. atšaukti visų apribojimų“, – radijui „Deutschlandfunk“ sakė J. Spahnas, pridurdamas, kad prireiks dar dviejų ar trijų mėnesių, kol bus matyti, kaip epidemiją veikia skiepijimo kampanija.

Remdamasis šaltiniais, „Bild“ antradienį skelbė, esą Vokietijos kanclerė Angela Merkel parlamentarams sakė, kad dabartinis karantinas gali tęstis iki balandžio pradžios.

Trečiadienį posėdžiaus Vokietijos Vyriausybė. Ministrai tvirtins griežtesnę atvykusiųjų į Vokietiją iš užsienio kontrolės tvarką. Praeitą savaitę šalyje karantinas buvo sugriežtintas ir pratęstas iki sausio pabaigos.

Roberto Kocho institutas trečiadienį pranešė, kad per pastarąją parą šalyje nustatyta 19 600 naujų COVID-19 atvejų. Mirties atvejų skaičius išaugo 1 060 iki 42 637.

Atnaujinta 11.40

Rusija patvirtino 22 850 naujų COVID-19 atvejų

Rusijoje per praėjusią parą patvirtinta 22 850 naujų užsikrėtimo koronavirusine infekcija (COVID-19) atvejų, įskaitant 4 320 atvejų sostinėje Maskvoje. Šalis nuo pandemijos pradžios iš viso patvirtino 3 471 053 infekcijos atvejus.

Per tą patį laikotarpį šalyje užregistruotos 566 naujos su COVID-19 susijusios mirtys, bendras aukų skaičius pasiekė 63 370.

Pasveikusių skaičius per parą padidėjo 28 658 – iki 2 854 088, o šiuo metu šia liga sergančių Rusijos gyventojų skaičius siekia 553 tūkst.

Tarptautiniai ekspertai mano, kad tikrasis COVID-19 sergančių žmonių skaičius gali būti kur kas didesnis, nei skelbiama oficialiojoje statistikoje.

Atnaujinta 09.26

Ukrainoje – per 6,4 tūkst. naujų COVID-19 atvejų, 195 pacientai mirė

Ukrainoje per pastarąją parą patvirtinti 6 409 nauji koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejai, taip pat mirė 195 anksčiau užsikrėtę žmonės, trečiadienį pranešė sveikatos apsaugos ministras Maksymas Stepanovas.

Ankstesnę dieną buvo skelbta apie 5 116 naujų COVID-19 atvejų ir 184 pacientų mirtį.

Nuo pandemijos pradžios Ukrainoje nustatyti iš viso 1 130 839 koronavirusinės infekcijos atvejai, 20 214 pacientų mirė, 826 871 pasveiko, iš jų 14 503 – per praėjusią parą.

Atnaujinta 07.30

JAV iš lėktuvų keleivių reikalaus neigiamo koronaviruso testo

Jungtinės Valstijos iš visų lėktuvais atvykstančių keleivių reikalaus neigiamo koronaviruso testo. Keliautojai turės atlikti testą per tris dienas iki skrydžio, antradienį pranešė JAV ligų kontrolės ir prevencijos centras (CDC). Oro bendrovės galės skraidinti tik neigiamą testą turinčius asmenis. Šis reikalavimas įsigalios sausio 26 dieną.

CDC, be to, rekomenduoja praėjus trims penkioms dienoms po atvykimo dar kartą pasitikrinti dėl koronaviruso ir septynias dienas izoliuotis. „Testai neeliminuoja visų rizikų, - sakė cento direktorius Robertas Redfieldas. – Tačiau kartu liekant namuose ir laikantis kasdieninių atsargumo priemonių, pavyzdžiui, kaukių dėvėjimo ir atstumo taisyklių, kelionės gali būti saugesnės“.

Jau ir dabar vykstančiųjų į JAV laukia daug ribojimų. JAV pandemijos pradžioje paskelbė draudimą atvykti užsieniečiams, kurie likus dviem savaitėms iki planuojamos JAV kelionės buvo Šengeno zonos šalyse, Didžiojoje Britanijoje, Airijoje, Kinijoje, Brazilijoje ir Irane.

Tačiau galioja ir virtinė išimčių. Vis pasirodo pranešimų, kad kelionių ribojimai europiečiams jau netrukus gali būti panaikinti.

JAV yra labiausiai pandemijos paveikta pasaulio šalis. Čia registruota beveik 23 mln. užsikrėtimų ir apie 380 000 mirčių.