Pasaulyje

2016.03.29 21:03

Ukrainos parlamentas atstatydino generalinį prokurorą

BNS2016.03.29 21:03

Ukrainos parlamentas antradienį atstatydino generalinį prokurorą Viktorą Šokiną, kai šis esą atsisakė tirti korupcijos bylas ir mėgino dangstyti valstybės turto grobstymo atvejus.

Įstatymų leidėjai sprendimą patenkinti V.Šokino prašymą pasitraukti iš pareigų, kurias jis užėmė nuo 2015 metų vasario, priėmė triuškinama balsų persvara – 289 balsais prieš šešis.

„Aleliuja! Pagaliau!“ – Ukrainos ekonomikos ministro pareigas einantis Aivaras Abromavičius, turintis Lietuvos pilietybę, parašė „Twitter“ tuojau po balsavimo.

Nusivylęs, bet Ukrainoje gerbiamas ekonomistas vasarį pats įteikė atsistatydinimo raštą, protestuodamas dėl korupcijos, bet parlamentas A.Abromavičiaus prašymo pasitraukti kol kas nepatenkino.

V.Šokinas buvo įsipainiojęs į virtinę skandalų, sukėlusių nerimą Ukrainos sąjungininkėms Vakarų šalims, ir kurstė nepasitenkinimą tarp aktyvistų, kurie vadovavo šioje šalyje įvykusiai proeuropietiškai Maidano revoliucijai, kuri 2014 metų vasarį nuvertė ankstesnę prorusišką administraciją.

Daugelis kritikų kaltino V.Šokiną nesugebant ištirti valstybės lėšų grobstymo, vykdyto nuversto prezidento Viktoro Janukovyčiaus vyriausybės pareigūnų, taip pat vilkinęs tyrimus dėl prokurorų, atstatydinti, kai buvo atskleista, jog jie savo namuose laikė didžiulius kiekius grynųjų pinigų ir deimantų.

Kaip įtariama, V.Šokinas taip pat dangstė valdančiajam režimui artimų asmenų korupcinius ryšius.