Pasaulyje

2021.01.12 19:17

Sausio įvykių 30-mečio proga Lenkijos prezidento kanceliarija nušvito specialiu užrašu

LRT.lt, BNS2021.01.12 19:17

Artėjant 30-oms Sausio 13-osios metinėms, ant Lenkijos prezidento kanceliarijos pastato Varšuvoje pasirodė šiai progai skirta vaizdo projekcija.

Iliuminacijos ant prezidento kanceliarijos pastato elementu tapo žodis „Laisvė” lietuvių ir lenkų kalbomis.

Antradienį Lenkijos prezidento kanceliarijos pranešime pabrėžiama, kad šie žodžiai abiem kalbomis buvo parašyti tokiu šriftu, kokiu žmonės juos rašė ant barikadų. Prezidento atstovas Wojciechas Kolarskis sako, kad Sausio 13-osios įvykiai buvo nepriklausomos Lietuvos atsiradimo momentas.

„Prezidentas Duda šiuo simboliniu gestu, šia iliuminacija nori priminti apie mus su Lietuva jungiančias bendras vertybes, o viena jų yra būtent laisvė, taip pat nori pabrėžti bendrą likimą; mūsų tautos ir mūsų šalys buvo pavergtos komunizmo ir ši patirtis mus jungia”, – rašoma pranešime.

1991 metų sausio 13-osios naktį Sovietų Sąjungos kariniams daliniams šturmuojant Vilniaus televizijos bokštą bei Radijo ir televizijos komiteto pastatą žuvo 14 žmonių.

Sovietai karine jėga mėgino nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, 1990-ųjų kovo 11 dieną paskelbusią šalies nepriklausomybę nuo Sovietų Sąjungos.

Sausio 13-oji Lietuvoje minima kaip Laisvės gynėjų diena.

Sausio 13-osios trisdešimtmečiui skirtą projektą galite rasti čia.

Populiariausi