Pasaulyje

2016.03.28 23:35

Audra „Keitė“ talžė Prancūzijos ir Anglijos pakrantes

Paulius Kaliačius, LRT RADIJAS, LRT.lt2016.03.28 23:35

Dešimtys tūkstančių būstų, dėl stiprių uraganinių vėjų, liko be elektros Prancūzijos šiaurės vakarų regione. Stipriausias vėjas užregistruotas turistų pamėgtoje Bel Ilio saloje – gūsiai siekė 150 km per valandą. Tuo metu Anglijos pietuose dėl stipraus vėjo atšaukti skrydžiai, dingo elektra. Šalies meteorologijos tarnyba paskelbė perspėjimą dėl vėjo Londone ir Pietryčių Anglijoje, ir patarė žmonėms „būti pasirengusiems, kad kelionės gali žlugti.

Sinoptikai praneša, kad aršiausi audros momentai jau praėjo, tačiau įspėja, kad audra „Keitė“ nenurims ir antradienį.

Audra su savimi atsinešė gausius kritulius bei stipresnius nei šimto penkiasdešimties kilometrų per valandą vėjo gūsius. Vandens telkiniai išsiliejo iš kratų ir užtvindė gyvenvietes bei vieną didžiausių šalyje greitkelių M6, kas sukėlė pošventinį chaosą keliuose.

Vėjo išvartyti medžiai trikdė traukinių eismą ir elektros tiekimą – be šviesos liko apie 80 tūkst. namų.

Šiandien taip pat vos pavyko išvengti tragedijų pietiniuose Londono Heathrow bei Gatwicko oro uostuose. Vieno lėktuvo keleiviai pasakojo, kaip pilotas buvo priverstas nutraukti nusileidimą ir nukreipti skrydį į Birmingemo miestą. Skrydžių, kurių keleiviams buvo paaiškinta, kad leistis šiuose oro uostose per daug pavojinga, buvo dešimtys. Taip pat abiejuose oro uostuose buvo atšaukinėjami skrydžiai.

Paskutiniais duomenimis teigiama, kad audra nusinešė vieno baidarininko gyvybę, tačiau audrai tęsiantis ir antradienį, avarinių tarnybų atstovai prašo gyventojų išlikti budriems.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt