Pasaulyje

2016.03.29 08:04

Kinijos prezidentas pradeda vizitą Čekijoje

ELTA2016.03.29 08:04

Kinijos lyderis Si Dzinpingas pradeda dviejų dienų vizitą Čekijoje, vykstant Europos aktyvistų protestams prieš Pekino politiką Tibete, informuoja BBC.

Prieš Kinijos prezidento vizitą į Čekiją aktyvistai nuplėšė ir suniokojo Kinijos vėliavas, kurios buvo iškeltos palei kelią iš Prahos oro uosto į miesto centrą, kuriuo turėjo važiuoti Kinijos lyderio kortežas. Buvo suniokota per 50 Kinijos vėliavų. Protestų organizatoriai grasinosi pakeisti Kinijos vėliavas į Tibeto vėliavas.

Pasak Čekijos prezidento Milošo Zemano, per Kinijos lyderio vizitą tikimasi pasirašyti investicinių sutarčių už 2 mln. dolerių.

Čekijos ir Kinijos santykių stiprinimo iniciatorius yra M. Zemanas, kuris ne kartą yra pareiškęs, esą būtina stiprinti prekybos ir ekonominius santykius ir plėsti ryšius turizmo sferoje.

Čekijos prezidentas buvo vienintelis Europos Sąjungos šalių lyderis, kuris praėjusių metų rugsėjį dalyvavo kariniame parade Pekine, skirtame Antrojo pasaulinio karo pabaigos metinėms.

Si Dzinpingas planuoja Prahoje susitikti su šalies prezidentu ir premjeru Bohuslavu Sobotka. Taip pat suplanuoti susitikimai su Čekijos Deputatų Rūmų pirmininku Janu Hamačeku ir Senato pirmininku Milanu Štechu bei su Prahos mere Adriana Krnačova.

Vizitas į Čekiją – tai vienintelis Si Dzinpingo sustojimas kelionėje į Jungtines Valstijas, kur Kinijos lyderis dalyvaus branduolinio saugumo viršūnių susitikime, numatytame kovo 31 dieną.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt