Pasaulyje

2016.03.28 15:32

Jemene koalicija iškeitė 109 belaisvius į 9 Saudo Arabijos piliečius

ELTA 2016.03.28 15:32

Jemene veikianti karinė koalicija iškeitė 109 Jemeno belaisvius, užgrobtus karinių veiksmų zonoje, į devynis Saudo Arabijos piliečius, informuoja BBC.

„Išlaisvinti devyni Saudo Arabijos piliečiai. 109 Jemeno piliečiai, sulaikyti karinių veiksmų zonoje, perduoti kitai pusei“, – koalicijos pareiškimą cituoja „Associated Press“.

Su kokia konkrečiai grupuote vyko derybos, nepranešama, tačiau šiitų husių sukilėlių pareiškime taip pat kalbama apie belaisvių mainus su Rijadu.

Kaip praėjusią savaitę pranešė Jungtinių Tautų (JT) specialusis pasiuntinys Ismailas Ouldas Cheikhas Ahmedas, konfliktuojančios šalys Jemene susitarė dėl paliaubų nuo balandžio 10 dienos, o nuo balandžio 18-osios tikimasi pradėti taikos derybas tarp Jemeno vyriausybės ir husių sukilėlių.

Šiitų husių sukilėliai praėjusių metų pradžioje užkariavo sostinę Saną ir kitus miestus ir privertė sprukti iš šalies sunitų prezidentą Abdą Rabbo Mansurą Hadi. Nuo 2015 metų kovo Saudo Arabijos vadovaujama koalicija rengia oro antskrydžius Jemene, kad išstumtų Irano remiamus sukilėlius ir sudarytų sąlygas prezidentui grįžti į valdžią.

JT duomenimis, konfliktas nuo Saudo Arabijos įsikišimo nusinešė apie 6 300 gyvybių. Ligšiolinės taikos derybos nebuvo sėkmingos, gruodžio viduryje įsigaliojusios paliaubos žlugo.