Pasaulyje

2016.03.28 17:50

Prokuroras: Belgija tris asmenis apkaltino „teroristine veikla“

15min.lt, LRT.lt 2016.03.28 17:50

Belgija apkaltino tris per naujausią operaciją areštuotus asmenis dalyvavus teroristinės grupės veikloje, pranešė federalinis prokuroras, konkrečiai nenurodydamas, ar tai susiję su teroro aktais Briuselyje. Pranešama, kad Faysalas Cheffou, kuris Briuselyje buvo sulaikytas ketvirtadienį, išleistas į laisvę. Belgijos policija taip pat paskelbė naują vaizdo įrašą, kuriame matomas vyras, galimai prisidėjęs prie išpuolio Briuselyje.

F. Cheffou, kuris Briuselyje buvo sulaikytas ketvirtadienį, išleistas į laisvę. Vyras, kuris dirbo laisvai samdomu žurnalistu, vėlai naktį buvo sulaikytas prie prokuratūros pastato. Tačiau teisėjas nusprendė, kad trūksta įrodymų, jog jis būtų laikomas areštinėje.

Belgijos federalinis prokuroras pirmadienį paskelbė, kad „įrodymų, kurie atvedė prie jo suėmimo, tyrimas nepatvirtino“. 

31-erių belgas F. Cheffou kartu su dar dviem vyrais buvo sulaikytas ketvirtadienio naktį. Penktadienį jam buvo pareikšti įtarimai dėl dalyvavimo teroristinės grupuotės veikloje, teroristinės žmogžudystės ir pasikėsinimo įvykdyti teroristinę žmogžudystę.

Tačiau paaiškėjo, kad įrodymai – nepakankami, ir vyras buvo paleistas.

Belgijos žiniasklaida anksčiau skelbė, kad F. Cheffou gali būti trečiasis teroristas Briuselio oro uoste, kuris savo sprogmens nedetonavo ir paspruko. Tyrėjai šios informacijos nekomentavo.

F. Cheffou yra gerai žinomas Belgijos pareigūnams. Jis yra buvęs nusikalstamo susivienijimo narys, nesvetima jam ir kalėjimo duona. Kaip rašo „The Guardian“, 2003 metais F. Cheffou namuose buvo rastas ginklas, kuriuo buvo nušautas žmogus. Pastaraisiais metais jis radikalizavosi.

Briuselio policija paskelbė naują vaizdo įrašą

Belgijos federalinė policija pirmadienį paskelbė vaizdo stebėjimo kamera (CCTV) oro uoste darytą filmuotą medžiagą, kurioje – vyras, įtariamas prisidėjęs prie praėjusios savaitės teroro išpuolių Briuselyje, per kuriuos žuvo 35 žmonės.

Išplatintame video matyti baltu švarku vilkintis įtariamasis, kuris galvą dengia kepure. Jis antradienį stūmė vežimėlį Briuselio oro uoste, kuriame vėliau du jo bendrininkai įvykdė išpuolį susisprogdindami. Šis vyras iš oro uosto paspruko nesusprogdinęs savo bombos. 

Anksčiau policija buvo paskelbusi stop kadrus iš šios medžiagos, tačiau paties video – ne. 

Pirmadienį pateikti kaltinimai dar trims asmenims, kurie įtariami priklausantys teroristinei grupuotei. Jie įvardijami kaip Yassine'as A, Mohamedas B ir Aboubakeris O. Šie vyrai sulaikyti per 13 sekmadienį vykdytų reidų. Dar vienas vyras paleistas jam nepateikus kaltinimų.

Padidintas aukų skaičius

Pirmadienį taip pat pranešta, kad „Islamo valstybės“ išpuolių Briuselyje aukų skaičius padidintas iki 35.

Tai skelbia naujienų agentūra Reuters, kuri cituoja Belgijos sveikatos ministrę.

„Keturi pacientai mirė ligoninėje. Medikų komandos padarė viską, kas įmanoma. Iš viso aukų: 35. Drąsos visoms šeimoms“, sveikatos ministrė Maggie De Block paskelbė savo „Twitter“ paskyroje.

Į naujausią paskelbtą skaičių įtraukti ir trys įtariamieji savižudžiai sprogdintojai. Skelbiama, kad daugiau nei 300 žmonių sužeisti.