Pasaulyje

2021.01.12 10:10

„Sveiki atvykę į „Brexitą“, sere“ – pasienyje iš vairuotojo Nyderlandų pareigūnai atėmė sumuštinius su kumpiu

LRT.lt2021.01.12 10:10

Nyderlandų televizijos kanalas nufilmavo, kaip į šalį iš Jungtinės Karalystės atvykstančius sunkvežimius tikrina pareigūnai, jie konfiskuoja įvairius maisto produktus, tarp jų ir vairuotojų sumuštinius su kumpiu.

Patvirtinus „Brexito“ prekybos susitarimą, pasikeitė ES ir Jungtinės Karalystės importo reguliavimo sąlygos, tad prekės nebegali taip lengvai būti išvežamos į kitas valstybes.

Pagal Europos Sąjungos taisykles pieno ir mėsos produktų iš blokui nepriklausančių šalių vežantiems asmenims nėra leidžiama kirsti sienos.

Tai ypač sutrikdė vieną pasienio punkte sumuštinių su kumpiu besivežantį vairuotoją.

„Įsigaliojus „Brexitui“ jums nebeleidžiama įvežti tam tikrų produktų, tokių kaip mėsa, daržovės, žuvis ir pan.“, – kalbėjo vienas Nyderlandų pasienio punkto darbuotojas, o jo žodžius užfiksavo šalies televizija NPO 1.

Pasienio pareigūnas paklausė sunkvežimio vairuotojo, ar į foliją supakuoti sumuštiniai yra su mėsa.

Vairuotojui atsakius teigiamai, pasienio kontrolės pareigūnas tarė: „Gerai, tada juos visus paimsime.“

Sunkvežimio vairuotojas paklausė, ar galėtų pasilikti bent duoną, tačiau sulaukė dar vieno netikėto atsakymo: „Ne, viskas turi būti konfiskuota. Sveiki atvykę į „Brexitą“, sere. Apgailestauju.“

Jungtinė Karalystė iš Bendrijos oficialiai pasitraukė 2019-ųjų pabaigoje, o 2020-ųjų gruodžio 31 dieną baigėsi pereinamasis laikotarpis, kai pusės turėjo susitarti dėl tolesnių santykių. Buvo įvestos naujos laisvo judėjimo ir prekių importo, įskaitant maisto produktus, taisyklės.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt