Naujienų srautas

Pasaulyje2016.03.27 16:11

D. Trumpas naujausiame interviu skundėsi šalimis „plėšikėmis“

ELTA 2016.03.27 16:11

JAV prezidento posto siekiantis milijardierius Donaldas Trumpas žada laikytis „svarbiausia – Amerika“ linijos savo užsienio politikoje ir sako, kad daugybė šalių, įskaitant sąjungininkes, „apiplėšinėja“ JAV.

Respublikonas tokią nuomonę išdėstė savo interviu „The New York Times“ dienraščiui, skelbia BBC.

Jeigu Japonija ir Pietų Korėja neapmokės daugiau JAV patiriamų išlaidų, D. Trumpas sako svarstysiąs galimybę iš šių šalių atšaukti JAV karius. Jis taip pat žada nustoti pirkti naftą iš Saudo Arabijos, jeigu ši šalis nesiųs daugiau savo karių į kovą su „Islamo valstybės“ teroristais. Kalbėdamas apie Kiniją, dominuojantis respublikonų kandidatas į prezidento postą pareiškė, kad ši šalis atsigavo iš pinigų, kurie nutekėjo iš JAV.

„Mums rodė nepagarbą, iš mūsų tyčiojosi ir daugybę metų iš mūsų melžė pinigus tie, kurie buvo gudresni, apsukresni ir atkaklesni. Mūsų šalis buvo tas didelis „vadas“, bet ji nebuvo valdoma protingai. Mes buvom tas didelis, bet kvailas „vadukas“, kurį visi sistemingai apiplėšinėjo“, – sakė milijardierius.

Kalbėdamas apie NATO, D. Trumpas organizaciją apibūdino kaip atgyvenusią. Be to, anot jo, JAV prisiima pernelyg daug NATO išlaidų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi