Naujienų srautas

Pasaulyje2016.03.27 10:44

Organizatoriai atšaukė Briuselyje sekmadienį planuotą „Žygį prieš baimę“

BNS 2016.03.27 10:44

„Žygio prieš baimę“, kuris sekmadienį buvo planuojamas teroro atakas išgyvenusiame Briuselyje, organizatoriai paskelbė, kad atšaukė renginį, nes to paprašė dėl saugumo nerimaujantys pareigūnai.

„Mes suprantame šį prašymą. Mūsų piliečių saugumas yra absoliutus prioritetas. Prisidedame prie pareigūnų siūlydami atidėjimą ir prašome žmonių neateiti šį sekmadienį“, – sakoma šeštadienį paskelbtame organizatorių pareiškime.

Anksčiau pareigūnai paprašė atidėti žygį, galbūt – kelioms savaitėms, kad policija visus savo išteklius galėtų sukoncentruoti teroro atakų, per kurias žuvo 31 ir buvo sužeista dar 300 žmonių, tyrimui.

„Kviečiame piliečius rytoj nerengti šios manifestacijos“, – angliškai prašė vidaus reikalų ministras Janas Jambonas.

Ankstesniame pareiškime organizatoriai sakė, kad sekmadienį planuojamas žygis siekiant pademonstruoti, kad Briuselis ir visa šalis atsisako būti įbauginti terorizmo ir kad visi laikosi išvien.

„Šią savaitę mes, Belgijos piliečiai, buvome užpulti dėl to, kaip gyvename, (dėl) savo papročių, savo teisių, savo laisvės“, – sakė jie.

Žygis turėjo prasidėti 14 val. (15 val. Lietuvos laiku), centrinėje Biržos aikštėje, kuri yra nuklota gėlėmis ir virtusi atakų aukų atminimo vieta.

Briuselio meras Yvanas Mayeuras sakė, jog atpažįsta jausmus tų, kurie norėjo dalyvauti, ir jaučiasi taip pat, bet pridūrė, jog atsižvelgiant į absoliučią būtinybę policijai susitelkti ties atakų tyrimu geriausia būtų atidėti žygį.

„Leiskime saugumo tarnyboms dirbti savo darbą ir (leiskime) žygį, kuriame mes taip pat norime dalyvauti, atidėti kelioms savaitėms“, – sakė Y. Mayeuras.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi