Pasaulyje

2016.03.26 15:52

Ukrainoje per naujus susirėmimus žuvo 2 vyriausybės pajėgų kariai, yra sužeistų

BNS 2016.03.26 15:52

Du Ukrainos kariai žuvo per naujausius susirėmimus su prorusiškais separatistais konflikto krečiamoje šalies rytinėje dalyje, šeštadienį pranešė vienas Kijevo kariškių atstovas.

„Per kautynes žuvo du Ukrainos kariai, sužeisti aštuoni“, – žurnalistams sakė kariuomenės atstovas Oleksandras Motuzjanykas.

Jis kaltino prorusiškus separatistus, kad jie per pastarosios paros susirėmimus naudojo sunkiąją ginkluotę, kuri turėjo būti atitraukta iš konflikto zonos pagal Minsko paliaubų sutartį. Pasak O. Motuzjanyko, incidentų būta beveik palei visą fronto liniją.

Per kitą incidentą dar trys Ukrainos kariai buvo sužeisti, detonavus nenustatytam sprogstamajam užtaisui, pridūrė atstovas.

O.Motuzjanykas pranešė, kad vyriausybės pajėgų kontroliuojama Avdijivkos gyvenvietė, esanti už maždaug 10 km nuo separatistų faktinės sostinės Donecko, buvo apšaudyta iš 82 ir 120 mm kalibro minosvaidžių.

Ši ir kitokia sunkioji ginkluotė yra uždrausta pagal taikos susitarimus, turinčius nutraukti jau 23 mėnesius besitęsiantį konfliktą.

Jau daugiau negu 9 tūkst. žmonių žuvo, dar per 20 tūkst. buvo sužeisti nuo 2014 metų balandžio, kai įsiplieskė separatistų sukilimas prieš Ukrainos naująją provakarietišką vyriausybę.

Vėliau pasirašyti paliaubų susitarimai padėjo sumažinti smurtą, nors pavieniai susirėmimai palei fronto liniją niekada nesiliovė.

Kijevas ir Vakarų šalys kaltina Rusiją, kad ši teikia pagalbą separatistams ir siunčia savo reguliariąsias pajėgas kitapus sienos, nors Maskva tokius kaltinimus neigia.