Naujienų srautas

Pasaulyje2016.03.26 17:24

Suimtas Briuselio atakų įtariamasis gali būti trečiasis oro uosto sprogdintojas

BNS, ELTA 2016.03.26 17:24

Belgijoje vienas su teroro aktu Briuselio oro uoste ir metropolitene siejamų įtariamųjų yra areštuotas, jam pateiktas kaltinimas teroristine žmogžudyste bei priskiriami kiti nusikaltimai, pranešė šeštadienį federalinė prokuratūra.

„Jis kaltinamas dalyvavimu teroristinėje grupėje, teroristinėje žmogžudystėje ir dar vienu mėginimu atlikti teroristinę žmogžudystę“, – sakė prokuroras, nurodęs, kad turimas omenyje įtariamaias Faycalas Cheffou yra vienas iš šešių, kurie buvo sulaikyti ketvirtadienį per policijos reidus.

Belgijos žiniasklaida praneša, kad kartu su dviem sprogdintojais Briuselio Zaventemo oro uosto filmuotoje medžiagoje užfiksuotas būtent F. Cheffou.

Anot žiniasklaidos, F. Cheffou – laisvai samdomas žurnalistas bei vienas iš šešių asmenų, kuriuos Belgijos policija suėmė per reidą kovo 24 dieną. 

„Le Soir“ laikraštis skelbia, kad F. Cheffou ir kitus du sprogdintojus atpažino juos į oro uostą atvežęs taksistas.

F. Cheffou buvo vienas iš šešių asmenų, suimtų per tris atskirus policijos reidus ketvirtadienio vakarą, yra pirmasis, kuriam bus pateikti kaltinimai dėl antradienį Briuselio oro uoste ir metropoliteno stotyje įvykdytų sprogdinimų, per kuriuos žuvo 31 žmogus, sužeista apie 300.

Antrasis įtariamasis – Rabah N. – yra siejamas su sužlugdytu sąmokslu surengti išpuolį Prancūzijoje; jam pateikti kaltinimai dėl dalyvavimo teroristinėje veikloje.

Trečiam vyrui buvo pateikti panašūs kaltinimai.

Tuo tarpu vienas įtariamasis, kuris buvo suimtas penktadienį pašautas į koją Skarbeko rajone, liks areštuotas dar parą, kol atliekamas tyrimas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi