Pasaulyje

2016.03.26 13:13

Perspėja dėl galimų kibernetinių atakų prieš Belgijos atomines elektrines

BNS 2016.03.26 13:13

Belgijos atominės elektrinės ir kiti svarbūs infrastruktūros objektai per ateinančius penkerius metus gali tapti pavojingos kibernetinės atakos taikiniu, sakoma šeštadienį paskelbtame Europos Sąjungos kovos su terorizmu vadovo interviu.

„Nenustebčiau, jeigu per ateinančius penkerius metus būtų mėginama pasinaudoti internetu atakai surengti“, – Gilles'is de Kerchove'as sakė dienraščiui „La Libre Belgique“.

„Per ją gali būti mėginama įsibrauti į SCADA (priežiūros kontrolės ir duomenų rinkimo sistemą), kuri yra atominės elektrinės, užtvankos, oro eismo valdymo centro arba geležinkelio valdymo stoties nervų centras“, – aiškino jis.

G. de Kerchove'as šiuos komentarus išsakė tuo metu, kai Belgijoje tvyro didelis nerimas po antradienį įvykdytų mirtininkų sprogdintojų atakų Briuselio oro uoste ir vienoje metropoliteno stotyje, per kurias žuvo 31 žmogus, o dar apie 300 buvo sužeisti.

Belgijos kaimynės jau kurį laiką reiškia susirūpinimą dėl tos šalies atominių elektrinių saugumo po virtinės tokių incidentų, kaip pavojingų medžiagų nuotėkiai, įtrūkimai statiniuose ir vienas diversijos atvejis, kuris iki šiol neišaiškintas.

Belgijos šiaurėje esančios Dulio elektrinės 1-asis reaktorius, kuris yra seniausias šalyje, buvo išjungtas pernai vasarį pagal įstatymą, numatantį, kad Belgija palaipsniui atsisakys branduolinės energetikos. Vis dėlto vyriausybė vėliau jį vėl įjungė pagal sutartį dėl veiklos pratęsimo.

Kaip pranešama, ketvirtadienį buvo nužudytas vienos Belgijos atominės elektrinės apsaugininkas ir pavogtas jo tarnybinis pažymėjimas. Pareigūnai tos informacijos kol kas nekomentavo.

Be to, tyrėjai bute, siejamame su vienu pernykščių Paryžiaus atakų ir šios savaitės išpuolių Briuselye įtariamuoju, aptiko vaizdo įrašą, kuriame buvo nufilmuotas vienos Belgijos atominės elektrinės pareigūnas.

Oro uostas bus uždarytas iki antradienio

Tuo metu Briuselio oro uostas nebus atidarytas iki antradienio, nes jame įrengiamos naujos saugumo priemonės, atliekamas remontas išvykimų salėje, kurią anksčiau šią savaitę apgriovė sprogimas, paskelbė šeštadienį oro uostas.

„Keleiviniai skrydžiai iš Briuselio oro uosto nebus atnaujinti iki antradienio, kovo 29 dienos“, – sakoma Zaventemo oro uosto pranešime.

„Briuselio uoste pradedama rengtis iš dalies atnaujinti keleivinius skrydžius ir įgyvendinti naujas saugumo priemones, numatytas Belgijos oro uostams, kaip nusprendė federalinė vyriausybė“, – pažymima pranešime.

Velykų savaitgalis paprastai būna judriausias metų laikotarpis, kai tūkstančiai švenčiančiųjų skrenda iš Briuselio į įvairiausias pasaulio vietas.

Po teroro išpuolių pervežimų oro transportu bendrovės perkėlė skrydžius į kitus šalies oro uostus ar net kitas valstybes, kaip Olandija ir Vokietija.

Pigių skrydžių pradininkė „Ryanair“ Briuselio skrydžius perkėlė į Šarlerua, maždaug valanda kelio į pietus nuo Belgijos sostinės.