Naujienų srautas

Pasaulyje2016.03.26 15:31

J. Tymošenko sako turinti žinių apie N. Savčenko likimą

LRT RADIJAS, LRT.lt 2016.03.26 15:31

Ukrainiečių „Batkivščinos“ partijos lyderė Julija Tymošenko sako, kad yra susitarimas perduoti Ukrainai 22 metams Rusijoje nuteistą Nadiją Savčenko.

Pasak jos, N. Savčenko gali būti iškeista pagal apsikeitimo belaisviais programą arba pagal tarptautinę teisę grąžinta į Ukrainą atlikti bausmės. Kiek anksčiau Rusijos prezidento administracijos atstovas teigė, kad N. Savčenko gali būti iškeista į du Rusijos piliečius, Ukrainoje teisiamus dėl terorizmo. 

Tuo metu penktadienį Ukrainos užsienio reikalų ministerija pareiškė protestą Rusijai dėl N. Savčenko laikymo Rusijoje. Taip pat pranešama, kad ukrainiečių pilotės sveikata staiga pablogėjo. Ukrainos prezidentas taip pat pareiškė, kad pasirengęs keisti N. Savčenko į du teisiamus Rusijos kariškius.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas jokio sprendimo dėl Ukrainos pilotės Nadijos Savčenko nepriėmė. Apie tai pranešė Rusijos vadovo spaudos atstovas Dmitrijus Peskovas TVC laidoje „Teisė žinoti!“, kuri bus rodoma šeštadienio vakarą, skelbia utro.ru. 

„Situacija dėl Savčenko mums itin paprasta ir aiški. Savčenko yra nuteistoji, o toliau viskas vyksta pagal Rusijos Federacijos įstatymus. Ji atliks kalėjimo bausmę. Kitokius sprendimus gali priimti tik valstybės vadovas. Kol kas tokių sprendimų nėra“, – sakė D. Peskovas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi